Intencje mszalne 22.06 - 30.06.2019 r.

NIEDZIELA 23.06. XII Niedziela Zwykła
Godz. 8:00 W intencji śp. Rufina Hamrola
Godz. 11:00 W intencji śp. Feliksa Skorupińskiego
24.06.  Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
Godz.17:30 W intencji śp. Marii, Stefana, Józefa, Stanisława, Genowefy, Tadeusza Żaków oraz zmarłych z Rodzin Kryckich, Wielesiewiczów i Wiśniewskich
25.06.
Godz.17:30 W intencji śp. Henryka, Władysławy i Alojzego Łakomych; Łukasza Wróblewicza
26.06.
Godz.17:30 W intencji śp. Elżbiety, Franciszka, Franciszki Jaskulskich; Heleny, Stanisława Doszlów
27.06.
Godz.17:30 W intencji śp. Władysława, Danuty, Radosława Rejman; Andrzeja Łuczki, zmarłych Dziadków z obu stron i za dusze w czyśćcu cierpiące
28.06.  Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
Godz.17:30 W intencji śp. Marianny i Piotra Buśko
SOBOTA 29.06. Świętych Apostołów Piotra i Pawła
Godz. 17:30 W intencji Haliny z okazji 64 rocznicy Urodzin, z podziękowaniem Panu Bogu za otrzymane łaski oraz prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej
NIEDZIELA 30.06. XIII Niedziela Zwykła
Godz. 8:00 W intencji śp. Pawła Kryś
Godz. 11:00 W intencji śp. Bogdana Wróbla i zmarłych Rodziców Marianny i Jana Starzonków oraz Katarzyny i Jana Wróblów

Wszelkie błędy bardzo proszę zgłaszać przed Mszą św. w zakrystii!

P r o b o s z c z

Intencje mszalne na VI Niedzielę Wielkanocną - 26.05.2019 r.

1. Msze św. w naszym kościele o godz. 8:00 i 9:30. We Wroniawach uroczystość I Komunii Świętej o godz. 11:00.
2. Jutro w poniedziałek, w związku z przypadającym dzisiaj Dniem Matki, zapraszam dzieci komunijne i rodziców oraz wszystkich parafian do wspólnej modlitwy za nasze mamy, podczas Mszy św. o godz. 18.00 przy grocie Matki Bożej na Borkach. Po Mszy św. Litania Loretańska.
3. W poniedziałek, wtorek i środę podczas nabożeństw majowych modlić się będziemy o dobre urodzaje. W tej intencji modlić się będziemy także w środę godz. 17.15 przy krzyżu przed kościołem.
4. Nabożeństwa Majowe: w środę po Mszy św. o godz. 17.30, na sali w Solcu od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
5. Obowiązkowe próby dla mających przystąpić do Sakramentu Bierzmowania, odbędą się w najbliższym tygodniu we wtorek i środę o godz. 19.15 w kościele we Wroniawach.
6. Od soboty 1. czerwca odprawiać będziemy Nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa. W dni powszednie po Mszach św., a w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00.
7. Biuro Parafialne w tym tygodniu będzie nieczynne.
8. W najbliższą sobotę kolejne Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca. O godz. 16.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec Święty i rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi oraz Msza św.
9. Za tydzień w niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i Święto Dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad nami i całym światem. Przed kościołem w sobotę i niedzielę zbiórka ofiar na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
10. Dzieci, które w tym roku obchodzą I rocznicę przyjęcia I Komunii Świętej zapraszam wraz z rodzicami na Mszę św. w najbliższą niedzielę 2. czerwca o godz. 11.00.
11. Katecheza przedmałżeńska odbywać się będzie w Farze Wolsztyńskiej od 03-07.06.2019, codziennie o godz. 19.00.
12. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński: Damian Emil Pachołek, stanu wolnego z par. pw. M. B. Częstochowskiej w Solcu Nowym i Marika Katarzyna Pauch, stanu wolnego z par. pw. M. B. Częstochowskiej w Solcu Nowym. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
13. Serdecznie dziękuję:
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Teresie Przybyła, Bogumile Kryś, Marzenie Krawczyk, Gertrudzie Kryś;
● kolejnym dwóm rodzinom za złożone ofiary na daninę diecezjalną i ofiary na nasz kościół;
● za ofiary złożone na składkę gospodarczą. Zebraliśmy 2.612,30 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
14. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” z książeczką: „5 minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień czerwca” (cena 6 zł); „Miłujcie się” (4 zł); „Gość Niedzielny” (5 zł) i dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł).