^Do góry

Linki

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą - 15.09.2019 r.

1. Dzisiaj przypada trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie składka przeznaczona jest na urządzenie naszej Sali Parafialnej. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać! Przed kościołem zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.
2. Od dzisiaj do soboty 21. września przeżywamy w naszej Ojczyźnie IX Tydzień Wychowania. Zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców.
3. W środę przypada wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży, to także dzień Imienin ks. Abp. Stanisława Gądeckiego. Pamiętajmy w modlitwie o Pasterzu naszej Archidiecezji.
4. W związku z wspomnieniem św. Stanisława Kostki, zapraszam na Mszę św. w czwartek 19. września o godz. 18.30 młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, a więc uczniów klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej.
5. Biuro parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18:30.
6. W piątek po Mszy św. o godz. 19.00 Koronka i Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Intencje do wspólnej modlitwy można składać w piątek przed Mszą do koszyczka pod chórem.
7. Wzorem lat ubiegłych Związek Międzygminny „Obra” organizuje jesienną zbiórkę zużytego sprzętu RTV i AGD, baterii, przeterminowanych leków i świetlówek w zamian za sadzonki do ogrodu. Zbiórka odbędzie się w sobotę, 5. października 2019 r. w bazie PGK w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych - Berzyna 6, w godz. 10.00 – 14.00. Każdy, kto przekaże do recyklingu lub utylizacji w/w frakcje odpadów, w zależności od rodzaju i ilości dostarczonego odpadu otrzyma: ozdobne krzewy, cebulki kwiatów, nasiona lub słodycze.
8. Serdecznie dziękuję:
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Barbarze Drozdowskiej, Halinie Pawłowskiej.
9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (cena 6 zł); „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), w którym znajdziemy m.in. przewodnik po kościele i modlitwie „Ojcze nasz” oraz dodatek specjalny, plakat z owieczką, „Gość Niedzielny” (5 zł), w którym przeczytamy m.in. o tym, dlaczego Krzyż – znak męki Chrystusa jest tak bardzo atakowany; o tym jak doszło do odnalezienia relikwii Krzyża Świętego, a także jak reagować, kiedy dzieci dokonują złych życiowych wyborów; „Mały Gość Niedzielny” (5 zł), w którym o gwarantowanej pomocy świętych na trudy nowego roku szkolnego oraz superdodatek - plastikowa linijka.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII Niedzielę Zwykłą - 08.09.2019 r.

1. Spotkanie dla rodziców dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00.
2. Wymiana tajemnic Żywego Różańca odbędzie się dzisiaj o godz. 14:00 na Sali Wiejskiej w Solcu.
3. Mobilne Centrum Badań organizuje badanie pod kątem: miażdżycy tętnic, osteoporozy, wydolności płuc i oskrzeli oraz zakwaszenia organizmu. Badanie odbędzie się w Ambulansie Diagnostycznym jutro w poniedziałek, 9. września o godz. 12.30 na parkingu przy kościele. Więcej informacji na plakacie w gablocie i ulotkach wyłożonych w kruchcie kościoła.

Czytaj więcej: Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII Niedzielę Zwykłą - 08.09.2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą - 01.09.2019 r.

1. Dzisiaj przypada 80. rocznica wybuchu II Wojny Światowej. W naszych modlitwach pamiętajmy o poległych w obronie naszej Ojczyzny i módlmy się o tak bardzo potrzebny pokój na świecie.
2. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i chwila Adoracji Najświętszego Sakramentu. Intencje do wspólnej modlitwy można składać do koszyczka w kruchcie kościoła.
3. Biuro Parafialne czynne w środę po Mszy św. o godz. 17:30.

Czytaj więcej: Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą - 01.09.2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXI Niedzielę Zwykłą - 25.08.2019 r.

1. Dzisiaj w Siedlcu na boisku przy ul. Leśnej, odbędzie się tegoroczne archidiecezjalne dziękczynienie za plony, obchodzone jako „Dożynki archidiecezjalno-wojewódzkie” pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Msza św. dziękczynna  o godz. 1300, następnie część obrzędowa i radosne świętowanie (szczegółowy program na plakatach).
2. W poniedziałek 26. sierpnia, przeżywać będziemy naszą coroczną Uroczystość Odpustową – Matki Boskiej Częstochowskiej. Uroczystej Mszy św. odpustowej o godz. 12:00 będzie w tym roku przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. kan. Piotr Bałoniak, proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Rajsku k. Kalisza. Po Sumie Odpustowej procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Bardzo proszę o udział ministrantów, dziewczynek sypiących kwiatki i pocztów sztandarowych. Wszystkich Parafian zapraszam do wspólnej modlitwy!

Czytaj więcej: Ogłoszenia duszpasterskie na XXI Niedzielę Zwykłą - 25.08.2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XX Niedzielę Zwykłą - 18.08.2019 r.

1. Dzisiaj przypada trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie składka jest przeznaczona na prowadzone przy naszym kościele prace remontowe. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!
2. Msze św. w tym tygodniu w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17:30.
3. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czytaj więcej: Ogłoszenia duszpasterskie na XX Niedzielę Zwykłą - 18.08.2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XIX Niedzielę Zwykłą - 11.08.2019 r.

1. Przed kościołem zbieramy dzisiaj ofiary na potrzeby KUL-u i Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu.
2. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje do wspólnej modlitwy można składać do koszyczka w kruchcie kościoła.
3. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu tylko w poniedziałek od godz. 18.00 do 19.00.
4. W czwartek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zielnej. Msze św. z poświęceniem ziół tak jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 8:00 i 11:00 oraz w środę o godz. 17.30. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezjalnej.

Czytaj więcej: Ogłoszenia duszpasterskie na XIX Niedzielę Zwykłą - 11.08.2019 r.

na XVIII Niedzielę Zwykłą - 04.08.2019 r.

1. Biuro Parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.
2. We wtorek przypada święto Przemienienia Pańskiego. Msza św. o godz. 18.30.
3. W piątek po Mszy św. o godz. 19.00 Koronka i Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Intencje do wspólnej modlitwy można składać w piątek przed Mszą do koszyczka pod chórem.

Czytaj więcej: na XVIII Niedzielę Zwykłą - 04.08.2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XVII Niedzielę Zwykłą - 28.07.2019 r.

1. Dzisiaj po Mszach św. tradycyjne błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych.
2. W najbliższy piątek 2. sierpnia ok. godz. 12.00-12.30 w Solcu gościć będziemy ok. 100 pielgrzymów podążających pieszo do Częstochowy w XXVIII Salezjańskiej Pielgrzymce Ewangelizacyjnej. W programie: powitanie, modlitwa, poczęstunek, podziękowanie i wymarsz. Ugośćmy ich najlepiej jak tylko potrafimy.
3. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przed Mszą św. do koszyczka w kruchcie kościoła.
4. Biuro Parafialne czynne w środę po Mszy św. o godz. 17.30.

Czytaj więcej: Ogłoszenia duszpasterskie na XVII Niedzielę Zwykłą - 28.07.2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XVI Niedzielę Zwykłą - 21.07.2019 r.

1. Serdeczne Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary z racji trzeciej niedzieli miesiąca, które będą przeznaczone na dalsze prowadzenie prac remontowych przy naszym kościele.
2. Dzisiaj w niedzielę odbędzie się nasz parafialny festyn przy kościele. Rozpoczniemy go Mszą św. o godz. 12.00 (Nie będzie Mszy św. o godz. 11.00). Po jej zakończeniu wspólne biesiadowanie, gry i zabawy przy kościele, zakończone zabawą taneczną prowadzoną przez zespół „TakTon”. W czasie trwania festynu wiele ciekawych zabaw i gier dla dzieci i rodziców. Tradycyjnie będzie coś do zjedzenia i picia. Tak jak w ubiegłym roku w trakcie festynu do godz. 18.00 rozprowadzać będziemy cegiełki na prace remontowe prowadzone przy naszym kościele (spośród nabywców cegiełek rozlosujemy nagrody, między innymi: zestaw mebli „Szynaka”, trzy dobrej klasy rowery, hulajnogę elektryczną, deskorolkę elektryczną, różnego rodzaju sprzęt RTV AGD i wiele innych ciekawych nagród). Dziękuję za ofiarowane fanty i deklarację upieczenia ciasta, które można przynosić najlepiej w niedzielę od rana na probostwo lub bezpośrednio przed festynem. Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału w festynie.

Czytaj więcej: Ogłoszenia duszpasterskie na XVI Niedzielę Zwykłą - 21.07.2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XV Niedzielę Zwykłą - 14.07.2019 r.

1. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
2. Do piątku włącznie nieobecny będzie ks. proboszcz. Zastępuje go ks. Piotr Kuś – dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz Liceum im. Św. Stanisława Kostki w Poznaniu. W nagłych wypadkach ks. proboszcz prosi o kontakt z ks. Piotrem, bądź z ks. Józefem Wachowiakiem z Gościeszyna (nr tel.: 68 384 33 24).
3. Biuro Parafialne w najbliższym tygodniu będzie nieczynne.

Czytaj więcej: Ogłoszenia duszpasterskie na XV Niedzielę Zwykłą - 14.07.2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XIV Niedzielę Zwykłą - 07.07.2019 r.

1. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje do wspólnej modlitwy można składać do koszyczka w kruchcie kościoła.
2. Biuro Parafialne czynne w środę po Mszy św. o godz. 17.30.
3. Festyn Parafialny przy naszym kościele odbędzie się w niedzielę 21. lipca. Proszę Parafian o pomoc w kwestii fantów i upieczenia ciasta. Fanty można przynosić do zakrystii. Msze św. tego dnia o godz. 8:00 i 12:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 11:00.

Czytaj więcej: Ogłoszenia duszpasterskie na XIV Niedzielę Zwykłą - 07.07.2019 r.

Copyright © parafiasolec.pl 2013

Na tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies"..

Akceptuje pliki cookies na tej stronie.