^Do góry

Linki

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Zwykłą - 16.02.2020 r.

1. Dzisiaj przypada trzecia niedziela miesiąca. W związku z tym składka przeznaczona jest na pokrycie kosztów założonej w naszym kościele instalacji multimedialnej (koszt 13.500 zł). Za złożone dzisiaj ofiary Bóg zapłać!
2. Już za 4 tygodni nasze Nawiedzenie (14 i 15 marca). Dziękuję tym wszystkim, którzy uczestniczyli w środowym spotkaniu:
- Pomyślmy, jak możemy pięknie i godnie przyjąć Maryję. Pomyślmy o dniu wolnym, o zaproszeniu rodziny, o dekoracjach, ale także o postanowieniach. Do skarbony w kruchcie można składać ofiary na przygotowanie naszej świątyni do Nawiedzenia.
- W salce parafialnej na probostwie, w każdą sobotę i niedzielę można po Mszach Świętych zakupić materiały do dekoracji domów.
- W kruchcie kościoła wyłożony jest także do zabrania szczegółowy program rekolekcji i nawiedzenia Matki Bożej.
3. W ramach przygotowania naszej Parafii do nawiedzenia przez Matkę Bożą w znaku Ikony Jasnogórskiej w najbliższy poniedziałek 17. lutego o godz. 19.45 Różaniec Święty, Msza św. oraz Apel Jasnogórski. Przed Różańcem do koszyczka pod chórem będzie można składać intencje do wspólnej modlitwy.
4. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przed Mszą św. do koszyczka w kruchcie kościoła.
5. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu tylko w poniedziałek od 18.00 do 19.00.
6. Serdecznie dziękuję:
 ● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Emilii Adam, Barbarze Szefner, Romanowi Matysikowi.
7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (6 zł); „Miłujcie się” (5 zł); „Gość Niedzielny” (6 zł), w którym przeczytamy m.in. o najnowszej książce, w której papież Franciszek opowiada o swoich spotkaniach ze św. Janem Pawłem II, a także o seniorach, którzy są bogactwem Kościoła. Dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł).

P r o b o s z c z

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Zwykłą - 09.02.2020 r.

1. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w poniedziałek 10 lutego od godz. 8:00.
2. We wtorek 11. lutego przypada wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to jednocześnie Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o chorych i opiekujących się chorymi.
3. Już za 5 tygodni nasze Nawiedzenie (14 i 15 marca). Zebranie dotyczące przygotowania do przyjęcia Matki Bożej w najbliższą środę 12 lutego o godz. 19.30 na probostwie.
- Pomyślmy, jak możemy pięknie i godnie przyjąć Maryję. Pomyślmy o dniu wolnym, o zaproszeniu rodziny, o dekoracjach, ale także o postanowieniach. Do skarbony w kruchcie można składać ofiary na przygotowanie naszej świątyni do Nawiedzenia.
- W salce parafialnej na probostwie, w każdą sobotę i niedzielę można po Mszach Świętych zakupić materiały do dekoracji domów.
- W kruchcie kościoła wyłożony jest także do zabrania szczegółowy program rekolekcji i nawiedzenia Matki Bożej.

Czytaj więcej: Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Zwykłą - 09.02.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Święto Ofiarowania Pańskiego - 02.02.2020 r.

1. Obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. Dzisiaj szczególnie pamiętajmy w modlitwie o osobach konsekrowanych. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby zakonów klauzurowych.
2. Już za 6 tygodni nasze Nawiedzenie (14 i 15 marca). Dziękuję za obecność na zebraniu dotyczącym przygotowania do przyjęcia Matki Bożej. Kolejne zebranie odbędzie się w środę 12 lutego o godz. 19.30 na probostwie.
- Pomyślmy, jak możemy pięknie i godnie przyjąć Maryję. Pomyślmy o dniu wolnym, o zaproszeniu rodziny, o dekoracjach, ale także o postanowieniach. Do skarbony w kruchcie można składać ofiary na przygotowanie naszej świątyni do Nawiedzenia.
- Od przyszłej soboty, w każdą sobotę i niedzielę będzie można po Mszach Świętych w salce parafialnej zakupić materiały do dekoracji domów.
- Od przyszłej soboty będzie także dostępny szczegółowy program rekolekcji i nawiedzenia Matki Bożej.

Czytaj więcej: Ogłoszenia duszpasterskie na Święto Ofiarowania Pańskiego - 02.02.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Zwykłą - 26.01.2020 r.

1. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na naszą archidiecezjalną rozgłośnię radiową – „Radio Emaus”. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać!
2. W ramach przygotowania naszej Parafii do nawiedzenia przez Matkę Bożą w znaku Ikony Jasnogórskiej w najbliższy poniedziałek 27. stycznia o godz. 19.45 Różaniec Święty, Msza św. oraz Apel Jasnogórski. Przed Różańcem do koszyczka pod chórem można składać intencje do wspólnej modlitwy.
3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17:30. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przed Mszą św. do koszyczka w kruchcie kościoła.
4. Biuro Parafialne czynne w środę po Mszy św. o godz. 17:30.

Czytaj więcej: Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Zwykłą - 26.01.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Zwykłą - 19.01.2020 r.

1. Dzisiaj przypada trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie składka przeznaczona jest na dalsze potrzebne prace remontowe w naszym kościele oraz pokrycie kosztów ogrzewania naszej świątyni. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!
2. W dniu dzisiejszym zakończymy odwiedziny duszpasterskie. Bardzo dziękuję za serdeczne przyjęcie, poczęstunki i złożone ofiary na potrzeby naszego kościoła.
3. Msze św. w środę, piątek i sobotę o godz. 17:30. W niedzielę o godz. 8:00 i 11:00.

Czytaj więcej: Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Zwykłą - 19.01.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Chrztu Pańskiego - 12.01.2020 r.

1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Chrztu Pańskiego, która liturgicznie kończy w kościele okres Bożego Narodzenia.
2. Trwają odwiedziny duszpasterskie. Ofiary zebrane w czasie kolędy przeznaczymy na remont wnętrza naszego kościoła. Plan kolędy umieszczony jest w gablocie parafialnej i na stronie internetowej parafii – www.parafiasolec.pl
3. W tym tygodniu Msze św. w naszym kościele, w poniedziałek i środę o godz. 9:00 oraz w piątek o 17:30.

Czytaj więcej: Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Chrztu Pańskiego - 12.01.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim - 05.01.2020 r.

1. Koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Dilerzy Miłości” z parafii pw. św. Józefa z Wolsztyna odbędzie się dzisiaj w niedzielę 5 stycznia o godz. 16:00 w kościele Miłosierdzia Bożego we Wroniawach. Serdecznie zapraszam!
2. Jutro w poniedziałek 6 stycznia obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. o godz. 8.00 i 11.00 oraz we Wroniawach o godz. 9:30. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy, które młodzież będzie rozprowadzać przy wejściu do kościoła. Przed kościołem zbiórka do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny.
3. Trwają odwiedziny duszpasterskie. Ofiary zebrane w czasie kolędy przeznaczymy na remont wnętrza naszego kościoła. Plan kolędy umieszczony jest w gablocie parafialnej i na stronie internetowej parafii – www.parafiasolec.pl

Czytaj więcej: Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim - 05.01.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Świętej Rodziny – 29.12.2019 r.

1. We wtorek 31 grudnia przypada tradycyjny Sylwester i zakończenie roku cywilnego. Msza św. i nabożeństwo dziękczynno – błagalne o godz. 18:00. W Solcu Nowym o godz. 16:30. Zapraszam do wspólnego dziękczynienia za kończący się rok.
2. W środę Nowy Rok i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Pokoju. Msze św. w naszym kościele o godz. 9.30 i 18.00. W Solcu Nowym o godz. 11.00, 16.00.
3. W I Piątek miesiąca zapraszam do Spowiedzi Świętej od godz. 14.30 do 15.30.
4. W tym miesiącu nie będzie odwiedzin chorych.
5. W Solcu trwają odwiedziny duszpasterskie. W związku z tym Msze św. we wtorek o 18.00, w środę o 9.30 i w piątek o 19.00. Biuro Parafialne będzie nieczynne. We wszelkich nagłych wypadkach proszę o bezpośredni kontakt ze mną. W tym roku nie będzie kolędy we Wroniawach.
6. Koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Dilerzy Miłości” z parafii pw. św. Józefa z Wolsztyna odbędzie się w najbliższą niedzielę 5 stycznia o godz. 16:00 w naszym kościele. Serdecznie zapraszam!

Czytaj więcej: Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Świętej Rodziny – 29.12.2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu 22.12.2019r.

1. Młodzież z naszej Parafii rozprowadza dzisiaj wykonane przez siebie świąteczne pierniki. Zebrane pieniądze przeznaczymy na duszpasterstwo młodzieży.
2. Biuro Parafialne w tym tygodniu będzie nieczynne.
3. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia, Msza św. pasterska we Wroniawach o godz. 21.00. W Solcu Nowym tradycyjna Pasterka o północy z 24 na 25 grudnia.
4. W środę 25 grudnia I Dzień Świąt Bożego Narodzenia. Msza św. w naszym kościele o godz. 11.00; we Wroniawach o godz. 9.30.

Czytaj więcej: Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu 22.12.2019r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na III Niedzielę Adwentu 15.12.2019r.

1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, a zatem składka zbierana w kościele jest przeznaczona na dalsze potrzebne prace remontowe przy naszym kościele. Przed kościołem zbiórka do puszek na biedne kościoły w Polsce.
2. Młodzież z naszej Parafii rozprowadza dzisiaj wykonane przez siebie świąteczne pierniki. Zebrane pieniądze przeznaczymy na duszpasterstwo młodzieży.
3. Dzisiaj także Spotkanie Opłatkowe Strażaków Powiatu Wolsztyńskiego. O godz. 14:00 Msza św. w naszym kościele, a po niej spotkanie opłatkowe na Sali Wiejskiej w Solcu.
4. Roraty w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.30. Zapraszam serdecznie dzieci i dorosłych.

Czytaj więcej: OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  na III Niedzielę Adwentu 15.12.2019r.

Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP - 08.12.2019 r.

1. Obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Podczas Mszy św. o godz.  11:00 – poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej. Przed kościołem zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
2. Grupa „AA” wraz z Sołtysem, Radą Sołecką i KGW Solec zapraszają dzisiaj na „Spotkanie z Mikołajem” o godz. 16:00 na Sali Wiejskiej w Solcu (w tym roku obowiązuje czapka Mikołaja na głowie!). W programie wspomnienia z działalności Grupy „AA”, zabawy z animatorkami, wizyta św. Mikołaja. Będzie bufet: kawa, ciasto, pierogi, barszcz, krokiety.
3. Roraty w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.30. Zapraszam serdecznie dzieci i dorosłych.
4. Przedświąteczne odwiedziny chorych w najbliższy wtorek 10. grudnia od godz. 8.00.

Czytaj więcej: Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP - 08.12.2019 r.

Copyright © parafiasolec.pl 2013

Na tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies"..

Akceptuje pliki cookies na tej stronie.