^Do góry

Linki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XIV Niedzielę Zwykłą - 05.07.2020 r.

1. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać!
2. W środę po Mszy św. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przed Mszą św. do koszyczka w kruchcie kościoła.
3. Biuro Parafialne czynne w środę po Mszy św. o godz. 17.30.
4. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek 10 lipca od godz. 8:00.
5. Przypominam, że ze względu na trwającą epidemię obowiązkowe pozostaje zakrywanie twarzy maseczką przez uczestników liturgii.
6. Dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej dotyczy tylko osób w podeszłym wieku i kobiet w stanie błogosławionym, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują wielką obawę przed zarażeniem.
7. W dalszym ciągu rekomenduje się przyjmowanie Komunii św. na rękę. Jak poprawnie przyjmować Komunię Świętą na rękę pokazuje filmik na: https://www.youtube.com/watch?v=AkxsKesRr3Y
8. Kościół pozostaje otwarty na indywidualną modlitwę: w niedziele od 12.00 do 18.00 oraz w dni powszednie od 9.00 do 17.00.
9. Msze św. są transmitowane na parafialnym FB tylko w niedzielę.
10. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński: Konrad Lewandowski z par. pw. M. B. Częstochowskiej w Solcu Nowym i Julia Anna Zięciak z par. pw. św. Michała Archanioła w Ciosańcu. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest poinformować o tym w biurze parafialnym.
11. Serdecznie dziękuję:
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Andżelice Łuczka, Izabeli Domagała, Gabryeli Gracz.
12. Przy wyjściu z kościoła do nabycia: „Przewodnik Katolicki” (cena 6 zł); „Gość Niedzielny” (cena 6 zł) i dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” (5 zł) i „Mały Przewodnik Katolicki” (cena 8,90 zł).
13. Wszystkim, którzy rozpoczęli już wakacje życzę dobrego i bezpiecznego odpoczynku.

P r o b o s z c z

Ogłoszenia duszpasterskie na XIII Niedzielę Zwykłą - 28.06.2020 r.

1. W poniedziałek obchodzić będziemy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. tego dnia: w Solcu na Sali o godz. 10.00; w kościele o godz. 17.30; we Wroniawach o godz. 19.00. Składka na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
2. W środę po Mszy św. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy i chwila adoracji Najświętszego Sakramentu.
3. Biuro Parafialne czynne w środę po Mszy św. o godz. 17.30.

Czytaj więcej: Ogłoszenia duszpasterskie na XIII Niedzielę Zwykłą - 28.06.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą - 21.06.2020 r.

1. Dzisiaj przypada trzecia niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest w dalszym ciągu na pokrycie kosztów założonej w lutym w naszym kościele instalacji multimedialnej. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!
2. Nabożeństwa czerwcowe po Mszach św. o godz. 17.30, a w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00.
3. W środę przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

Czytaj więcej: Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą - 21.06.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XI Niedzielę Zwykłą - 14.06.2020 r.

1. W oktawie Bożego Ciała Msze św. z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 17.30; we Wroniawach o godz. 19.00. Proszę w czasie procesji zachować dystans i założyć maseczki.
2. Nabożeństwa czerwcowe po Mszach św. o godz. 17.30, a w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00.
3. W środę po Mszy św. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy w połączeniu z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przed Mszą św. do koszyczka w kruchcie kościoła.

Czytaj więcej: Ogłoszenia duszpasterskie na XI Niedzielę Zwykłą - 14.06.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 07.06.2020 r.

1. Obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i Święto Dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad nami i całym światem. Przed kościołem zbiórka ofiar na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
2. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie po Mszach św., w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00.
3. Odwiedziny dla zgłoszonych chorych w najbliższy piątek od godz. 8.00.
4. W środę po Mszy św. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy w połączeniu z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przed Mszą św. do koszyczka w kruchcie kościoła.
5. Biuro Parafialne w tym tygodniu nieczynne. W pilnych sprawach proszę o kontakt po Mszy św.

Czytaj więcej: Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 07.06.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 31.05.2020 r.

1. Obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny w Kościele.
2. W poniedziałek II Dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msza św. w naszym kościele o godz. 17.30, we Wroniawach o godz. 19.00.
3. Spotkanie dla rodziców i dzieci przystępujących do I Komunii Świętej 20 czerwca, dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00.
4. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie po Mszach św., w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00.

Czytaj więcej: Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 31.05.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 24.05.2020 r.

1. Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
2. Nadal obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej.
3. Zgodnie z przepisami w Mszach św. oraz we wszystkich nabożeństwach w kościele może uczestniczyć 1 osoba na każde 10 m2 powierzchni. W naszej świątyni może znajdować się 25 osób. Dodatkowo obowiązkowa jest dla wszystkich maska na nos i usta.
4. W dalszym ciągu ks. Arcybiskup rekomenduje przyjmowanie Komunii św. na rękę. Osoby, które pragną przyjąć Komunię św. do ust, mogą uczynić to po zakończeniu rozdzielania jej wiernym przyjmującym Komunię św. na rękę. Jak poprawnie przyjmować Komunię Świętą na rękę pokazuje filmik na: https://www.youtube.com/watch?v=AkxsKesRr3Y

Czytaj więcej: Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 24.05.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną - 17.05.2020 r.

1. Dzisiaj przypada trzecia niedziela miesiąca. W związku z tym składka przeznaczona jest na pokrycie kosztów założonej w lutym w naszym kościele instalacji multimedialnej (koszt 13.500 zł), za którą jeszcze nie zapłaciłem z uwagi na sytuację epidemii, która nas dotknęła. Z uwagi na ograniczoną liczę osób w kościele, ofiary można także przekazywać na konto parafialne: BS Wschowa   44 8669 0001 0041 2018 2000 0001. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!
2. Nadal obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej.
3. Zgodnie z nowymi obowiązującymi przepisami na czas epidemii, od niedzieli 17 maja w Mszach św. oraz we wszystkich nabożeństwach w kościele może uczestniczyć 1 osoba na każde 10 m2 powierzchni. W naszej świątyni może znajdować się 25 osób. Dodatkowo obowiązkowa jest dla wszystkich maska na nos i usta.
4. W dalszym ciągu ks. Arcybiskup rekomenduje przyjmowanie Komunii św. na rękę. Osoby, które pragną przyjąć Komunię św. do ust, mogą uczynić to po zakończeniu rozdzielania jej wiernym przyjmującym Komunię św. na rękę. Jak poprawnie przyjmować Komunię Świętą na rękę pokazuje filmik na: https://www.youtube.com/watch?v=AkxsKesRr3Y
5. Kościół pozostaje otwarty na indywidualną modlitwę: w niedziele od 12.00 do 18.00 oraz w dni powszednie od 9.00 do 17.00.

Czytaj więcej: Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną - 17.05.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną - 10.05.2020 r.

1. Nadal obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej.
2. Zgodnie z obowiązującymi przepisami na czas epidemii, w Mszach św. oraz we wszystkich nabożeństwach w kościele może uczestniczyć 1 osoba na każde 15 m2 powierzchni. W naszej świątyni może znajdować się 15 osób. Dodatkowo obowiązkowa jest dla wszystkich maska na nos i usta. Proszę w pierwszym rzędzie umożliwić uczestniczenie we Mszy św. tym, którzy mają zamówione intencje mszalne.
3. W dalszym ciągu ks. Arcybiskup rekomenduje przyjmowanie Komunii św. na rękę. Ooby, które pragną przyjąć Komunię św. do ust, mogą uczynić to po zakończeniu rozdzielania jej wiernym przyjmującym Komunię św. na rękę. Filmik pokazujący jak poprawnie przyjmować Komunię Świętą na rękę można znaleźć na: https://www.youtube.com/watch?v=AkxsKesRr3Y

Czytaj więcej: Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną - 10.05.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną - 03.05.2020 r.

1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza. Przeżywamy Światową Niedzielę Modlitw o Powołania.
2. W związku z trwającą epidemią, nadal obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej.
3. Przypominam, iż od 20 kwietnia w Mszach św. oraz we wszystkich nabożeństwach w kościele może uczestniczyć 1 osoba na każde 15 m2 powierzchni. W naszej świątyni według obliczeń może znajdować się 15 osób. Dodatkowo obowiązkowa jest dla wszystkich maska na nos i usta, z wyjątkiem księdza sprawującego liturgię. Proszę w pierwszym rzędzie umożliwić uczestniczenie we Mszy św. tym, którzy mają zamówione intencje mszalne.

Czytaj więcej: Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną - 03.05.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną - 26.04.2020 r.

1. W związku z trwającą epidemią, nadal obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej, która obowiązuje aż do odwołania.
2. W związku z zagrożeniem suszą, której konsekwencje mogą być bardzo dotkliwe dla życia społecznego, ks. Arcybiskup prosi wszystkich wiernych do wytrwałej i żarliwej modlitwy błagalnej o deszcz. Włączmy tę intencję do naszych modlitw ufając, że Pan Bóg usłyszy nasze prośby. W związku z tym odprawimy nowennę o uproszenie deszczu, przez dziewięć dni począwszy od dnia 25 kwietnia aż do dnia 3 maja br.
3. Od 20 kwietnia w Mszach św. oraz we wszystkich nabożeństwach w kościele może uczestniczyć 1 osoba na każde 15 m2 powierzchni. W naszej świątyni według obliczeń może znajdować się 15 osób. Dodatkowo obowiązkowa jest dla wszystkich maska na nos i usta, z wyjątkiem księdza sprawującego liturgię. Proszę w pierwszym rzędzie umożliwić uczestniczenie we Mszy św. tym, którzy mają zamówione intencje mszalne.

Czytaj więcej: Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną - 26.04.2020 r.

Copyright © parafiasolec.pl 2013

Na tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies"..

Akceptuje pliki cookies na tej stronie.