^Do góry

Linki

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu - 29.03.2020 r.

1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej.
2. Kościół pozostaje otwarty na indywidualną modlitwę: w niedziele od 13.00 do 17.30 oraz w dni powszednie od 9.00 do 17.30.
3. Eucharystia sprawowana jest w poniedziałek, środę, piątek i sobotę o 17.30, w niedzielę o 8.00 i 11.00. UWAGA! Od 25 marca w celebracjach może uczestniczyć maksymalnie 5 osób (oprócz posługujących). Proszę aby na Msze święte przychodzili tylko ci, którzy mają zamówione intencje mszalne (uwzględniając limit 5 osób wewnątrz świątyni). Bądźmy w kościele przynajmniej 10 minut przed Mszą.
4. Każdej niedzieli prowadzimy transmisję Mszy św. z naszego kościoła na naszym parafialnym FB o godz. 11.00 https://pl-pl.facebook.com/pages/category/Religious-Organization/Parafia-pw-Matki-Boskiej-Cz%C4%99stochowskiej-w-Solcu-Nowym-698938593570768/,
5. Msza we Wroniawach na FB o godz. 9.30 https://www.facebook.com/parafiawroniawy/
6. Przypominam o dyspensie udzielonej przez ks. Arcybiskupa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej. Korzystając z dyspensy pamiętajmy jednocześnie o osobistej i rodzinnej modlitwie oraz w miarę możliwości o łączeniu się duchowo ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, internetowe czy telewizyjne.
7. W środę Msza św. zbiorowa. Proszę o pozostanie w domu. Odprawię ją w podanych intencjach bez udziału ludu, ponieważ nie jestem wstanie określić kto może przyjść do świątyni z uwagi na ograniczenia do 5 osób. Będzie transmisja na parafialnym FB.
8. W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo prośmy Boga o potrzebne dla nas łaski, a przede wszystkim o ustanie epidemii.
9. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
10. Jestem do dyspozycji parafian, którzy poproszą o wysłuchanie spowiedzi, udzielenie Komunii św. czy sakramentu namaszczenia chorych. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. Do spowiedzi można przystąpić także codziennie po indywidualnym umówieniu się ze mną (telefonicznym  601 38 11 60).
11. Zachęcamy do modlitwy różańcowej w domach, w łączności ze wszystkimi kapłanami, każdego dnia o 20.30, w intencji ustania epidemii, o łaskę zdrowia, za osoby posługujące chorym, a także o pokój serc.
12. Biuro Parafialne jest nieczynne, we wszelkich nagłych wypadkach proszę o kontakt ze mną. Mój telefon: 601 38 11 60. W sprawach pilnych zapraszam po Mszach świętych. Zachęcam do załatwiania wszystkich spraw urzędowych on-line: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
13. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Niedziela Męki Pańskiej i rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św., ale przypominam, że na Msze św. przychodzą tylko ci, którzy mają zamówioną intencję Mszy św. w ograniczonej liczbie do 5 osób.
14. Zawieszone są również nabożeństwa gorzkich żali, drogi krzyżowej i inne celebracje. Nabożeństwo gorzkich żali z katedry poznańskiej jest transmitowane w Radiu Emaus w niedziele o godz. 16.00, a poza tym w Radiu Maryja i Telewizji TRWAM o godz. 17.00.
15. Przypominam, że do Wielkanocy odwołane są wszystkie spotkania z dziećmi komunijnymi i ich rodzicami. Przyjmujemy zasadę, że jeżeli szkoły pozostają zamknięte i dzieci mają pozostawać w domach, nie organizujemy dla nich także żadnych zajęć w parafii (w tym pierwszych spowiedzi). Wszelkie decyzje będziemy podejmować razem z rodzicami po otwarciu szkół.
16. Serdecznie dziękuję:
 ● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Elżbiecie Kozłowskiej, Grażynie Woźnej;
● I, II, III i IV Róży Żywego Różańca Matek z Solca za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego
● Dziękuję za dotychczas złożone ofiary na daninę diecezjalną i potrzeby naszego kościoła, także za ofiary przekazane na koto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać!
17. Do odwołania nie ma w sprzedaży parafialnej prasy katolickiej.

P r o b o s z c z

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu - 22.03.2020 r.

1. Drodzy Parafianie! Przypominam, że w związku z wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych, które ograniczyły liczbę uczestników zgromadzeń do 50 osób, w kościele nie może przebywać więcej niż 50 osób. Jeśli już jesteśmy pamiętajmy także o zachowaniu odpowiedniej odległości między sobą, przynajmniej 1,5 m. Proszę w pierwszym rzędzie umożliwić uczestniczenie we Mszy św. tym, którzy zamówili intencję Mszy św.
2. Msze św. w naszym kościele: w poniedziałek, środę, piątek i sobotę o godz. 17.30 oraz w niedzielę o godz. 8.00 i 11.00.
3. Każdej niedzieli do odwołania będziemy prowadzili transmisje Mszy św. z naszego kościoła na naszym parafialnym FB o godz. 11.00, we Wroniawach o godz. 9.30.

Czytaj więcej: Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu - 22.03.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu - 15.03.2020 r.

1. Informuję, że do dnia 29 marca br. Ks. Arcybiskup udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej następującym wiernym Archidiecezji Poznańskiej oraz pozostałym wiernym przebywającym na terenie Archidiecezji Poznańskiej:
a. osobom w podeszłym wieku,
b. osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.),
c. dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę,
d. osobom, które czują obawę przed zarażeniem.
Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Proszę jednak, aby korzystający z dyspensy byli wierni osobistej i rodzinnej modlitwie oraz w miarę możliwości łączyli się duchowo ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe czy telewizyjne. Radio Emaus prowadzi transmisję Mszy św. o godz. 10.00 z katedry poznańskiej.
Zwłaszcza osoby starsze i chore powinny w najbliższym czasie unikać skupisk ludzkich. Osoby z objawami infekcji powinny bezwzględnie pozostać w domu.
2. Przypominam, że przepisy liturgiczne Kościoła przewidują przyjmowanie Komunii św. na rękę, do czego teraz zachęcam, znak pokoju należy przekazywać przez skinienie głowy, bez podawania rąk, cześć Krzyżowi należy oddawać przez przyklęknięcie lub głęboki skłon, bez kontaktu bezpośredniego, rezygnujemy z napełniania kropielnic kościelnych wodą święconą.

Czytaj więcej: Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu - 15.03.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu - 08.03.2020 r.

1. Wszystkim Paniom najlepsze życzenia z okazji Dnia Kobiet.
2. W najbliższą środę rozpoczniemy święty czas Odnowienia Misji Parafialnych, który będzie naszym bezpośrednim przygotowaniem do Nawiedzenia Jasnogórskiego Obrazu. Rekolekcje poprowadzi o. Dawid Majda z Oratorium św. Filipa Neri ze Świętej Góry w Gostyniu. Proszę wszystkich o  modlitwę w intencji naszej wspólnoty parafialnej oraz ojca misjonarza.
3. Msze św. z nauką misyjną: od środy do piątku o godz. 17:00. Różaniec w środę i czwartek o 16.30, w piątek Droga Krzyżowa o godz. 16.30; Apel Jasnogórski od środy do piątku o godz. 21.00. Szczegółowy plan do zabranie z kruchty kościoła.

Czytaj więcej: Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu - 08.03.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu - 01.03.2020 r.

1. Już za 2 tygodnie nasze Nawiedzenie (14 i 15 marca):
- Pomyślmy o tym, jak możemy pięknie i godnie przyjąć Maryję. Pomyślmy o dniu wolnym, o zaproszeniu rodziny, o dekoracjach naszych domów i ulic, ale także o postanowieniach. Do skarbony w kruchcie można składać ofiary na przygotowanie naszej świątyni do Nawiedzenia;
- W salce parafialnej na probostwie, w każdą sobotę i niedzielę można po Mszach Świętych zakupić materiały do dekoracji domów;
- W kruchcie kościoła wyłożony jest także do zabrania szczegółowy program rekolekcji i nawiedzenia Matki Bożej.
- Strojenie terenu przy kościele, w sobotę 7 marca od godziny 10.00. Zapraszam do współpracy!
- Uwaga! Próba powitania Matki Bożej odbędzie się w poniedziałek 9 marca o godz. 19.00 w kościele we Wroniawach (proszę o obecność delegacje do niesienia obrazu i sztandarów oraz młodzież do pochodni).
2. W środę po Mszy św. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy w połączeniu z  GODZINĄ ŚWIĘTĄ - serdecznie zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przed Mszą św. do koszyczka w kruchcie kościoła.

Czytaj więcej: Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu - 01.03.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na VII Niedzielę Zwykłą - 23.02.2020 r.

1. Od dziś do I Niedzieli Wielkiego Postu przeżywamy 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Pamiętajmy o tej intencji w naszej codziennej modlitwie.
2. W najbliższą środę przypada Popielec. Rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania popiołem na znak pokuty: w Solcu na Sali o godz. 10.00, w Solcu Nowym o godz. 17.30; we Wroniawach o godz. 19.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezjalnej.
3. Już za 3 tygodnie nasze Nawiedzenie (14 i 15 marca):
- Pomyślmy o tym, jak możemy pięknie i godnie przyjąć Maryję. Pomyślmy o dniu wolnym, o zaproszeniu rodziny, o dekoracjach naszych domów i ulic, ale także o postanowieniach. Do skarbony w kruchcie można składać ofiary na przygotowanie naszej świątyni do Nawiedzenia;
- W salce parafialnej na probostwie, w każdą sobotę i niedzielę można po Mszach Świętych zakupić materiały do dekoracji domów;
- W kruchcie kościoła wyłożony jest także do zabrania szczegółowy program rekolekcji i nawiedzenia Matki Bożej;
- Proszę o podanie imion i nazwisk panów, którzy poniosą obraz Matki Bożej we Wroniawach;
- Spotkanie mieszkańców Solca w sprawie Nawiedzenia Matki Bożej we wtorek 25 lutego o godz. 19.00 na Sali Wiejskiej.
4. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu tylko w poniedziałek od 18.00 do 19.00.
5. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00.

Czytaj więcej: Ogłoszenia duszpasterskie na VII Niedzielę Zwykłą - 23.02.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Zwykłą - 16.02.2020 r.

1. Dzisiaj przypada trzecia niedziela miesiąca. W związku z tym składka przeznaczona jest na pokrycie kosztów założonej w naszym kościele instalacji multimedialnej (koszt 13.500 zł). Za złożone dzisiaj ofiary Bóg zapłać!
2. Już za 4 tygodni nasze Nawiedzenie (14 i 15 marca). Dziękuję tym wszystkim, którzy uczestniczyli w środowym spotkaniu:
- Pomyślmy, jak możemy pięknie i godnie przyjąć Maryję. Pomyślmy o dniu wolnym, o zaproszeniu rodziny, o dekoracjach, ale także o postanowieniach. Do skarbony w kruchcie można składać ofiary na przygotowanie naszej świątyni do Nawiedzenia.
- W salce parafialnej na probostwie, w każdą sobotę i niedzielę można po Mszach Świętych zakupić materiały do dekoracji domów.
- W kruchcie kościoła wyłożony jest także do zabrania szczegółowy program rekolekcji i nawiedzenia Matki Bożej.

Czytaj więcej: Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Zwykłą - 16.02.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Zwykłą - 09.02.2020 r.

1. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w poniedziałek 10 lutego od godz. 8:00.
2. We wtorek 11. lutego przypada wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to jednocześnie Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o chorych i opiekujących się chorymi.
3. Już za 5 tygodni nasze Nawiedzenie (14 i 15 marca). Zebranie dotyczące przygotowania do przyjęcia Matki Bożej w najbliższą środę 12 lutego o godz. 19.30 na probostwie.
- Pomyślmy, jak możemy pięknie i godnie przyjąć Maryję. Pomyślmy o dniu wolnym, o zaproszeniu rodziny, o dekoracjach, ale także o postanowieniach. Do skarbony w kruchcie można składać ofiary na przygotowanie naszej świątyni do Nawiedzenia.
- W salce parafialnej na probostwie, w każdą sobotę i niedzielę można po Mszach Świętych zakupić materiały do dekoracji domów.
- W kruchcie kościoła wyłożony jest także do zabrania szczegółowy program rekolekcji i nawiedzenia Matki Bożej.

Czytaj więcej: Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Zwykłą - 09.02.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Święto Ofiarowania Pańskiego - 02.02.2020 r.

1. Obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. Dzisiaj szczególnie pamiętajmy w modlitwie o osobach konsekrowanych. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby zakonów klauzurowych.
2. Już za 6 tygodni nasze Nawiedzenie (14 i 15 marca). Dziękuję za obecność na zebraniu dotyczącym przygotowania do przyjęcia Matki Bożej. Kolejne zebranie odbędzie się w środę 12 lutego o godz. 19.30 na probostwie.
- Pomyślmy, jak możemy pięknie i godnie przyjąć Maryję. Pomyślmy o dniu wolnym, o zaproszeniu rodziny, o dekoracjach, ale także o postanowieniach. Do skarbony w kruchcie można składać ofiary na przygotowanie naszej świątyni do Nawiedzenia.
- Od przyszłej soboty, w każdą sobotę i niedzielę będzie można po Mszach Świętych w salce parafialnej zakupić materiały do dekoracji domów.
- Od przyszłej soboty będzie także dostępny szczegółowy program rekolekcji i nawiedzenia Matki Bożej.

Czytaj więcej: Ogłoszenia duszpasterskie na Święto Ofiarowania Pańskiego - 02.02.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Zwykłą - 26.01.2020 r.

1. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na naszą archidiecezjalną rozgłośnię radiową – „Radio Emaus”. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać!
2. W ramach przygotowania naszej Parafii do nawiedzenia przez Matkę Bożą w znaku Ikony Jasnogórskiej w najbliższy poniedziałek 27. stycznia o godz. 19.45 Różaniec Święty, Msza św. oraz Apel Jasnogórski. Przed Różańcem do koszyczka pod chórem można składać intencje do wspólnej modlitwy.
3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17:30. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przed Mszą św. do koszyczka w kruchcie kościoła.
4. Biuro Parafialne czynne w środę po Mszy św. o godz. 17:30.

Czytaj więcej: Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Zwykłą - 26.01.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Zwykłą - 19.01.2020 r.

1. Dzisiaj przypada trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie składka przeznaczona jest na dalsze potrzebne prace remontowe w naszym kościele oraz pokrycie kosztów ogrzewania naszej świątyni. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!
2. W dniu dzisiejszym zakończymy odwiedziny duszpasterskie. Bardzo dziękuję za serdeczne przyjęcie, poczęstunki i złożone ofiary na potrzeby naszego kościoła.
3. Msze św. w środę, piątek i sobotę o godz. 17:30. W niedzielę o godz. 8:00 i 11:00.

Czytaj więcej: Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Zwykłą - 19.01.2020 r.

Copyright © parafiasolec.pl 2013

Na tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies"..

Akceptuje pliki cookies na tej stronie.