Ogłoszenia duszpasterskie na XXXI Niedzielę Zwykłą – 03.11.2013r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXXI Niedzielę Zwykłą – 03.11.2013r.

1. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Karola Boromeusza.

2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w połączeniu z GODZINĄ ŚWIĘTĄ po Mszy św. o godz. 17.30. Do koszyczka w kruchcie kościoła można składać podziękowania i prośby do Matki Bożej.
3. W listopadowe dni w szczególny sposób pamiętamy o naszych drogich zmarłych. Modlimy za nich w łączności z sobotnimi i niedzielnymi Mszami świętymi w wymieniankach. Można je składać do skrzynki ustawionej w wejściu do kościoła.
4. Jeszcze do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza grzebalnego i zmówienie tam, choćby myślnej, modlitwy w intencji zmarłych.
5. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną – w sobotę 9 listopada od godz. 8.00.
6. Za tydzień w niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszam szczególnie dzieci. Podczas Mszy św. zostaną poświęcone książeczki do nabożeństwa dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I Komunii Świętej.
7. Także w przyszłą niedzielę po Mszach św. przed kościołem zbierać będziemy ofiary na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.
8. Od tygodnia nasza parafia ma swoją stronę internetową – www.parafiasolec.pl, zachęcam do odwiedzin.
- za przygotowanie na naszym cmentarzu miejsca na odprawienie Mszy św. w Uroczystość Wszystkich Świętych, za użyczenie prądu, przewiezienie i zainstalowanie nagłośnienia
- wszystkim za pobożne uczestnictwo w Eucharystii na cmentarzu
- za ofiary złożone na utrzymanie cmentarza – zebraliśmy 934 zł i 23 gr.
- za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Monice i Oliwii Sammler, Beacie Sammler, Iwonie Wojtysiak, Wojciechowi Kiełbasiewiczowi.
10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny” i dla dzieci: „Mały Gość Niedzielny” i „Mały Przewodnik Katolicki”. Jest także nowy numer „Miłujcie się”.
11. Ministranci rozprowadzają kalendarz na rok 2014, wydany przez Archiwum Archidiecezjalne. Cena 3 zł.