Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 24.11.2013r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na Niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 24.11.2013r.

1.    W minioną niedzielę na potrzebne prace przy naszym kościele zebraliśmy 1870 zł i 75 gr. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom! W ubiegłym tygodniu udało się wstawić trzy nowe okna na probostwie.

2.    Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Niedziela ta kończy rok liturgiczny w Kościele, a zarazem ogłoszony przez Papieża Benedykta XVI Rok Wiary. Za pobożne i publiczne zmówienie aktu poświęcenia Jezusowi Chrystusowi Królowi (O Jezu najsłodszy, Odkupicieli …) można dzisiaj dostąpić odpustu zupełnego.
3.    Przed kościołem zbieramy ofiary na pomoc, którą Caritas przekaże dla poszkodowanych przez tajfun na Filipinach. Działania Caritas Polska można także wesprzeć wysyłając SMS charytatywny na numer 72052 z hasłem: POMAGAM.
4.    Katecheza przedmałżeńska odbywać się będzie w Wolsztyńskiej Farze od poniedziałku 25 listopada, do piątku 29 listopad włącznie.
5.   Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30. Do koszyczka w kruchcie kościoła można składać podziękowania i prośby do Matki Bożej.
6.    Zbiórka ministrantów i kandydatów w piątek o godz. 16.30.
7.    W sobotę przypada wspomnienie św. Andrzeja Apostoła.
8.   Warsztaty z quillingu odbędą się w naszej parafii za tydzień w sobotę 30 listopada. Początek o godz. 10.00 w salce na probostwie. Quilling – to rodzaj papieroplastyki służący do tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny. Serdecznie zapraszam, szczególnie dziewczynki i kobiety. Spróbujemy wykonać ozdoby na choinki do naszego kościoła.
9.    W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela.
10.    Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Alinie Skorupińskiej, Martynie Wita, Hannie i Mateuszowi Skrzypczak.
11.    Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny” i dla dzieci: „Mały Gość Niedzielny” i „Mały Przewodnik Katolicki”, „Miłujcie się”.
12.    Ministranci rozprowadzają ostatnie egzemplarze kalendarza na rok 2014, wydanego przez Archiwum Archidiecezjalne. Cena 3 zł. Do nabycia także lampiony adwentowe po 4 zł.