Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu – 25.02.2018 r.

1. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na Dzieło Pomocy Misjom „Ad Gentes”.
2. W środę po Mszy św. o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przed Mszą św. do koszyczka w kruchcie kościoła.
3. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu w środę po Mszy św. o godz. 17.30.

4. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św., a w piątek od godz. 16.00 do 17.00.
5. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną i przedświąteczną Komunią Św. odbędą się dopiero we wtorek 13 marca od godz. 8.00.
6. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00. Zapraszam serdecznie, także dzieci i młodzież.
7. W najbliższą sobotę kolejne Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca. O godz. 16.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec Święty i rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi oraz Msza św.
8. Gorzkie Żale w niedzielę po Msz św. o godz. 11.00.
9. Od najbliższej soboty 3. marca do środy 7. marca będziemy przeżywać Rekolekcje Wielkopostne. W sobotę i niedzielę nauki rekolekcyjne podczas Mszy św. Od poniedziałku do środy podczas Mszy św. o godz. 17.30. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Trojan Marchwiak, proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Poznaniu. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian!
10. W okresie Wielkiego Postu składamy daninę diecezjalną. Fundusze z tej daniny są przeznaczane na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego, Domu Księży Emerytów, Muzeum, Katedry oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. Koperty na daninę, zostały one wyłożone pod chórem. Za dotychczas złożone ofiary na potrzeby naszej Parafii serdeczne Bóg zapłać!
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Ewie Utrata, Teresie i Józefowi Łakomym, Leszkowi Wróblowi, Adrianowi Ripa;
● za ofiary zebrane na składkę gospodarczą. Zebraliśmy 2.351,70 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
12.  Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” z książeczką: „5 minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień marca” (cena 6 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł), „Misyjne Drogi” (5 zł).