Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu – 04.03.2018 r.

1. Od dzisiaj do środy 7 marca przeżywać będziemy nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. W sobotę i niedzielę nauki rekolekcyjne podczas Mszy św. Od poniedziałku do środy podczas Mszy św. o godz. 17.30; we Wroniawach o godz. 19.00. Okazja do Spowiedzi Świętej przed każdą Mszą św. Rekolekcje prowadzi ks. dr Trojan Marchwiak, proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Poznaniu, którego serdecznie witam w naszej Wspólnocie. Na Rekolekcje zapraszamy wszystkich Parafian!
2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.15. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przed Mszą św. do koszyczka w kruchcie kościoła.
3. Biuro Parafialne w tym tygodniu będzie nieczynne.

4. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną i przedświąteczną Komunią Św. odbędą się dopiero we wtorek 13 marca od godz. 8.00.
5. Zbiórka ministrantów w piątek o godz. 16.30.
6. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00.
7. Gorzkie Żale w niedzielę po Msz św. o godz. 11.00.
8. Klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Obrze zapraszają młodzież na Młodzieżowy Dzień Skupienia , który odbędzie się w sobotę, 10 marca w godzinach od 13.00 do 21.00. Więcej informacji na facebookowym profilu: Mdscobra Obra Oblaci.
9. W okresie Wielkiego Postu składamy daninę diecezjalną. Fundusze z tej daniny są przeznaczane na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego, Domu Księży Emerytów, Muzeum, Katedry oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. Koperty na daninę, zostały one wyłożone pod chórem. Za dotychczas złożone ofiary na potrzeby naszej Parafii serdeczne Bóg zapłać!
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Emilii Adam, Barbarze Szefner, Romanowi Matysik;
● III i V Róży Matek Różańcowych z Solca za ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego;
●  24 Rodzinom za złożoną daninę diecezjalną i na potrzeby naszej Parafii.
● za ofiary złożone na Dzieło Pomocy Misjom „Ad Gentes”. Zebraliśmy 137,50 zł. Bóg zapłać!
11.  Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł), „Misyjne Drogi” (5 zł). W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in. o świętych kobietach, które stały u boku świętych mężczyzn.