Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu - 09.03.2014r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na I Niedzielę Wielkiego Postu - 09.03.2014r.

1. Dzieci, które chciałyby śpiewać Panu Bogu na chwałę, a w przyszłości tworzyć chórek zapraszam na pierwsze spotkanie we wtorek o godz. 17.00.
2. W środę po Mszy św. o godz. 17.30 Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy. Do koszyczka w kruchcie można składać intencje na nowennę.
3. W czwartek 13 marca przypada I rocznica wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie.
4. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00. Zapraszam serdecznie, także dzieci i młodzież.
5. Gorzkie Żale w niedzielę po Msz św. o godz. 11.00.
6. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest na remont naszej świątyni.
7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek przed kościołem na potrzeby Papieskich Dzieł Misyjnych – „Ad Gentes”.
8. Od najbliższej soboty tj. 15 marca do środy 19 marca będą trwały w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne. Przeżywać je będziemy pod hasłem: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. W sobotę i niedzielę nauki rekolekcyjne podczas Mszy św. Od poniedziałku do środy podczas Mszy św. o godz. 17.30. Dodatkowo spotkanie dla rodziców dzieci szkolnych w poniedziałek bezpośrednio po Mszy św. Spotkanie dla młodzieży we wtorek po Mszy św. Rekolekcje poprowadzi ks. Marek Jański. Na to wydarzenie już dzisiaj zapraszam wszystkich Parafian!
9. W okresie Wielkiego Postu składamy daninę diecezjalną. W tym roku od osoby danina wynosi 1,80 zł. Dodatkowo jesteśmy zobowiązani, o czym zapomniałem, do jednorazowej wpłaty na tzw. Braterską Opiekę Kapłańską tzn. na utrzymanie Domu Księży Emerytów – tj. 0,70 zł od osoby. W całości danina wynosi 2,50 zł od osoby. Za dotychczas złożone ofiary na daninę oraz na potrzeby naszej Parafii serdeczne Bóg zapłać!
- za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Aurelii Żok, Bernadecie Kryś, Irenie Buła.
- za ofiary złożone w Środę Popielcową na Caritas Archidiecezjalną. Zebraliśmy 68 zł.
11. Zapowiedzi przedślubne – mają zamiar wstąpić w związek małżeński:
Marcin Wróblewicz, par. pw. św. Bartłomieja w Kębłowie
Martyna Rogozińska, par. pw. M. B. Częstochowskiej w Solcu Nowym
     zapowiedź III
Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, „Mały Przewodnim Katolicki”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Miłujcie się”.