Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 20.05.2018 r.

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny w Kościele. Jest to zarazem III niedziela miesiąca, a zatem składka przeznaczona jest na dalsze potrzebne prace remontowe przy naszym kościele, które rozpoczniemy już po Bożym Ciele. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!
2. W poniedziałek II Dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msza św. w naszym kościele o godz. 17.30, we Wroniawach o godz. 19.00.
3. Nabożeństwa Majowe w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.30; w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30; na sali w Solcu od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.

4. Biuro Parafialne czynne w środę po Mszy św. o godz. 17.30.
5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Tego dnia we Wroniawach o godz. 11.00 odbędzie się uroczystość I Komunii Świętej. Z tej racji Msze św. w naszym kościele za tydzień o godz. 8.00 i 9.30.
6. W piątek 25 maja, z racji przypadającego dzień później Dnia Matki, zapraszam tradycyjnie dzieci komunijne i rodziców oraz wszystkich parafian do wspólnej modlitwy za nasze mamy, podczas Mszy św. o godz. 18.00 przy grocie Matki Bożej na Borkach. Po Mszy św. Litania Loretańska. Tego dnia nie będzie Mszy św. w kościele.
7. W czwartek 31 maja obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku procesja i Msza św. w Solcu. Procesja rozpocznie się o godz. 11.30 od krzyża przy ul. Szkolnej i pójdziemy w stronę Sali wiejskiej, gdzie będzie ostatni ołtarz i Msza św. Bardzo proszę o pomoc sąsiedzką w budowie ołtarzy, a także o wywieszenie flag i udekorowanie naszych domów. Strażaków proszę o zabezpieczenie trasy procesji, a także o niesienie baldachimu. Proszę także o kwiatki dla dziewczynek - przy I ołtarzu przy krzyżu będzie wystawiony kosz, do którego można wsypywać płatki kwiatów. Tego dnia Msza św. i procesja we Wroniawach o godz. 9.00.
8. Szkoła Katechistów Archidiecezji Poznańskiej rozpocznie swoją działalność w parafii farnej w Wolsztynie! Na przełomie września i października tego roku rozpocznie się wyjątkowa formacja duchowa. Będą wykłady, świadectwa, warsztaty i rekolekcje. Spotkania będą się odbywały w soboty przez 10 miesięcy do czerwca (spotkań będzie 12). Zapisy w biurze parafialnym. Wykorzystajmy tę wyjątkową okazję. Więcej informacji na stronie internetowej: www.katecheza.pl
9. Są jeszcze wolne miejsca na parafialną pielgrzymkę autokarową do Włoch w terminie od 23 września do 4 października 2018r. Serdecznie zapraszam!
10. W dniu 29.05.2018 (wtorek) od godz. 8:00 w Ośrodku Zdrowia – Mochy, ul. Wolsztyńska 12, odbędą się badania USG DOPPLER przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc, stawów i piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne. Cena jednego badania to 55 zł. Bliższe informacje w przychodni.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Anastazji i Sławomirowi Majewskim, Wiesławie Gonda, Katarzynie Gonda;
● rodzicom dzieci z klasy II Szkoły Podstawowej za uplecenie girlandy na I Komunię Świętą.
12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (cena 5 zł); „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł); „Miłujcie się” (4 zł), „Misyjne drogi” (5 zł).