Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 27.05.2018 r.

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Msze św. w naszym kościele o godz. 8:00 i 9:30. We Wroniawach uroczystość I Komunii Świętej o godz. 11:00.
2. Nabożeństwa Majowe: w środę po Mszy św. o godz. 17.30, na sali w Solcu od poniedziałku do środy o godz. 18.00.
3. Od piątku 1 czerwca odprawiać będziemy Nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa. W dni powszednie po Mszach św., a w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00.
4. Biuro Parafialne w tym tygodniu będzie nieczynne.

5. W czwartek 31 maja - Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku procesja i Msza św. w Solcu. Procesja rozpocznie się o godz. 11.30 od krzyża przy ul. Szkolnej i pójdziemy w stronę Sali wiejskiej, gdzie będzie ostatni ołtarz i Msza św. Bardzo proszę o pomoc sąsiedzką w budowie ołtarzy, a także o wywieszenie flag i udekorowanie naszych domów. Strażaków proszę o zabezpieczenie trasy procesji, a także o niesienie baldachimu. Proszę także o kwiatki dla dziewczynek - przy I ołtarzu przy krzyżu będzie wystawiony kosz, do którego można wsypywać płatki kwiatów. Tego dnia Msza św. i procesja we Wroniawach o godz. 9.00. Msza św. z Uroczystości Bożego Ciała będzie odprawiona także w środę 30 maja o godz. 17:30 w kościele.
6. Próba dla dziewczynek, które chcą sypać kwiatki w Uroczystość Bożego Ciała i podczas oktawy – we wtorek o godz. 17.00 przy kościele.
7. Procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała codziennie po Mszy św.
8. Wyjazd dzieci komunijnych do Poznania w poniedziałek. Zbiórka o godz. 8:15 przy kościele oraz 8:25 przy Sali Wiejskiej w Solcu.
9. W tym tygodniu I Piątek miesiąca. Spowiedź Święta w piątek od godz. 16.30 do 17.30 oraz w środę pół godziny przed Mszą św. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną dopiero we wtorek 5 czerwca od godz. 8.00.
10. W najbliższą sobotę kolejne Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca. O godz. 16.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec Święty i rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi oraz Msza św.
11. Za tydzień w niedzielę przeżywać będziemy w Polsce - Święto Dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad nami i całym światem. Przed kościołem w sobotę i niedzielę zbiórka ofiar na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
12. Szkoła Katechistów Archidiecezji Poznańskiej rozpocznie swoją działalność w parafii farnej w Wolsztynie na przełomie września i października. Spotkania będą się odbywały w soboty przez 10 miesięcy do czerwca (spotkań będzie 12). Zapisy w biurze parafialnym. Więcej informacji na stronie internetowej: www.katecheza.pl
13. W dniu 29.05.2018 (wtorek) od godz. 8:00 w Ośrodku Zdrowia – Mochy, ul. Wolsztyńska 12, odbędą się badania USG DOPPLER przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc, stawów i piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne. Cena jednego badania to 55 zł. Bliższe informacje w przychodni.
14. Serdecznie dziękuję: ● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Sylwii Knobel, Eleonorze Skorupińskiej, Anecie Dudziak, Irenie Lewandowskiej; ● za ofiary złożone na składkę gospodarczą. Zebraliśmy 1.677,70 zł. Bóg zapłać!
15. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” z książeczką: „5 minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień czerwca” (cena 6 zł); „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł); „Miłujcie się” (4 zł), „Misyjne drogi” (5 zł).