Ogłoszenia duszpasterskie na IX Niedzielę Zwykłą - 03.06.2018 r.

1. Dzisiaj przeżywamy w Polsce - Święto Dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad nami i całym światem. Przed kościołem Rada Parafialna wraz z Radą Sołecką z Solca, zbierają ofiary na pomoc dla naszych pogorzelców. Za okazane dzisiaj wsparcie serdeczne Bóg zapłać!
2. W oktawie Bożego Ciała Msze św. z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 17.30; we Wroniawach o godz. 19.00.
3. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną we wtorek 5 czerwca od godz. 8.00.

4. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Po mszy św. procesja wokół kościoła. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
5. Z uwagi na Oktawę Bożego Ciała i Msze św. także we Wroniawach, Biuro Parafialne w tym tygodniu będzie nieczynne.
6. Sołtys i Rada Sołecka z Solca zapraszają na Festyn z okazji Dnia Dziecka – w najbliższą sobotę, 9 czerwca od godz. 16:00 na boisku w Solcu. W programie gry i zabawy dla dzieci, a od godz. 19:00 zabawa taneczna z zespołem „Lawa” (w trakcie będzie możliwość skorzystania z bufetu).
7. Szkoła Katechistów Archidiecezji Poznańskiej rozpocznie swoją działalność w parafii farnej w Wolsztynie na przełomie września i października. Spotkania będą się odbywały w soboty przez 10 miesięcy do czerwca (spotkań będzie 12). Zapisy w biurze parafialnym. Więcej informacji na stronie internetowej: www.katecheza.pl
8. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński: Tomasz Hruświcki z par. pw. św. Józefa w Wolsztynie i  Kamila Roma Stachowiak z par. pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Solcu Nowym oraz Marcin Bolesław Witkiewicz z par. pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wolsztynie i Barbara Nowak z par. pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Solcu Nowym. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Mirosławie Schaeffer, Rafałowi Dreier, Teresie Przybyła, Mirosławie Żak, Dorocie Kaczmarek;
● bardzo dziękuję wszystkim parafianom za piękne świadectwo wiary dane przez udział w Uroczystości Bożego Ciała. Dziękuję za wysiłek włożony w przygotowanie ołtarzy i Mszy św. w Solcu. Dziękuję wszystkim dziewczynkom sypiącym kwiatki i ich rodzicom; przynoszącym kwiatki dla dziewczynek; pani Krystynie i młodzieży, czuwającym nad porządkiem wśród dzieci podczas procesji; niosącym sztandary; strażakom i ministrantom; panu Rafałowi, naszemu organiście i pani Marzenie oraz wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu Bożego Ciała.
10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (cena 5 zł); „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł); „Miłujcie się” (4 zł), „Misyjne drogi” (5 zł).