Ogłoszenia duszpasterskie na XI Niedzielę Zwykłą - 17.06.2018 r.

1. Dzisiaj przypada trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie składka przeznaczona jest na prowadzone przy naszym kościele prace. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!
2. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w dni powszednie po Mszach św., a w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00.
3. Biuro Parafialne czynne w środę po Mszy św. o godz. 17.30.
4. Spotkanie młodzieży z ŚDM odbędzie się w środę o godz. 20.00 na probostwie.

5. Wielki Odpust Matki Bożej w Wieleniu Zaobrzańskim rozpocznie się w najbliższą sobotę 23 czerwca i potrwa do poniedziałku 2 lipca. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
6. W najbliższą sobotę 23 czerwca będzie przechodziła przez Solec grupa ok. 200 pielgrzymów z Wolsztyna podążających do Wielenia. Proszę o pomoc w przyjęciu pielgrzymów w czasie postoju na stadionie.
7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Tego dnia w Poznaniu centralne obchody 1050-lecia biskupstwa w Poznaniu. Przed kościołem zbierać będziemy ofiary na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu.
8. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński: Daniel Bielicki, stanu wolnego z par. pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Solcu Nowym i Joanna Gierak, stanu wolnego z par. pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Solcu Nowym. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
9. Szkoła Katechistów Archidiecezji Poznańskiej rozpocznie swoją działalność w parafii farnej w Wolsztynie na przełomie września i października. Spotkania będą się odbywały w soboty przez 10 miesięcy do czerwca (spotkań będzie 9). Zapisy w biurze parafialnym. Więcej informacji na stronie internetowej: www.katecheza.pl
10. Dzisiaj we Wroniawach Festyn Parafialny. Msza św. o godz. 12.30. Po jej zakończeniu wspólne biesiadowanie, gry i zabawy przy kościele, zakończone zabawą taneczną prowadzoną przez zespół „TakTon”. W czasie trwania festynu ciekawe występy, tańce oraz gry i zabawy dla dzieci i rodziców. W ramach festynu rozprowadzane będą cegiełki na prace związane zaadoptowaniem pomieszczeń przy zakrystii na parafialną salę (spośród nabywców cegiełek rozlosujemy nagrody, między innymi: talon na 800 zł do sklepu RTV AGD, dwa rowery, zestaw garnków „prestige”, aparat fotograficzny i wiele innych ciekawych nagród). Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału w festynie . Już dzisiaj informuję, iż Festyn Parafialny przy naszym kościele odbędzie się w niedzielę 22 lipca. Proszę Parafian o pomoc w kwestii fantów i upieczenia ciasta.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Marzenie i Amelce Krawczyk, Cecylii Szarłacie, Iwonie Kawka, Amelce Kruk.
12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (cena 5 zł); „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł); najnowszy numer „Miłujcie się” (4 zł), „Misyjne drogi” (5 zł). W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in. o wytycznych polskich biskupów do adhortacji „Amoris laetitia”, a także o 1050 rocznicy pierwszego biskupstwa na ziemiach polskich.