Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu - 16.03.2014r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na II Niedzielę Wielkiego Postu - 16.03.2014r.

1. Od dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne pod hasłem: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Serdecznie witamy w naszej Wspólnocie Parafialnej naszego rekolekcjonistę - ks. Marka Jańskiego, wikariusza par. pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Kościanie. Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas Mszy św. od poniedziałku do środy o godz. 17.30. Dodatkowo spotkanie dla rodziców dzieci szkolnych w poniedziałek bezpośrednio po Mszy św. Spotkanie dla młodzieży we wtorek po Mszy św. Okazja do Spowiedzi św. przed każdą Mszą św.
Proszę wszystkich o modlitwę w intencji rekolekcji, księdza rekolekcjonisty, naszej Parafii, aby ten święty czas zbliżył nas do PANA JEZUSA.
2. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Papieskich Dzieł Misyjnych – „Ad Gentes”.
3. W związku z przypadającą dzisiaj trzecią niedzielą miesiąca, składka przeznaczona jest na potrzebne prace przy naszej świątyni.
4. W środę przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, patrona Kościoła.
5. W związku z rekolekcjami w środę Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy wyjątkowo o godz. 17.15. Do koszyczka w kruchcie można składać intencje na nowennę.
6. Dzieci, które chciałyby śpiewać Panu Bogu na chwałę, a w przyszłości tworzyć chórek zapraszam na spotkanie w czwartek o godz. 17.00.
7. Zbiórka ministrantów i kandydatów w piątek o godz. 16.30.
8. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00. Zapraszam serdecznie, także dzieci i młodzież.
9. Gorzkie Żale w niedzielę po Msz św. o godz. 11.00.
10. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Dorocie Kaczmarek, Grażynie Skrzypczak, Józefowi Jokś.
Dziękuję także za ofiarowane gałązki wierzby, za składaną daninę diecezjalną i za wszelkie dobro uczynione w minionym czasie dla naszej Wspólnoty Parafialnej.
11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, „Mały Przewodnim Katolicki”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Miłujcie się”.
12. Ministranci rozprowadzają paschaliki Caritas na stół wielkanocny w cenie 7 zł.