Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela - 24.06.2018 r.

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W Poznaniu od piątku trwają centralne obchody 1050-lecia pierwszego biskupstwa w Polsce. Przed kościołem zbieramy ofiary na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu.
2. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w dni powszednie po Mszach św.
3. Biuro Parafialne czynne w środę po Mszy św. o godz. 17.30.

4. W piątek obchodzić będziemy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. tego dnia: w Solcu na Sali o godz. 10.00; w kościele o godz. 17.30; we Wroniawach o godz. 19.00. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Stolicy Świętej.
5. Rozpoczął się Wielki Odpust Matki Bożej w Wieleniu Zaobrzańskim i potrwa do poniedziałku 2 lipca. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
6. Za tydzień w niedzielę 1 lipca tradycyjna pielgrzymka z Kębłowa do Wielenia. Zachęcam do uczestnictwa. Pielgrzymi z Wroniaw wychodzą o godz. 5.15 i ok. godz. 6.00 dołączą się do pielgrzymów z Kębłowa w Stradyniu.
7. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński: Adam Flaczyński, stanu wolnego z par. pw. św. Józefa w Wolsztynie i Sandra Przymuszała, stanu wolnego z par. pw. M. B. Częstochowskiej w Solcu Nowym oraz Artur Mierzwinski, stanu wolnego z par. pw. św. Michała Archanioła w Ciosańcu i Klaudia Świniarek, stanu wolnego z par. pw. M. B. Częstochowskiej w Solcu Nowym, a także Piotr Hamrol, stanu wolnego, z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach i Aleksandra Utrata, stanu wolnego z par. pw. M. B. Częstochowskiej w Solcu Nowym. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
8. Szkoła Katechistów Archidiecezji Poznańskiej rozpocznie swoją działalność w parafii farnej w Wolsztynie na przełomie września i października. Spotkania będą się odbywały w soboty przez 10 miesięcy do czerwca (spotkań będzie 9). Zapisy w biurze parafialnym. Więcej informacji na stronie internetowej: www.katecheza.pl
9. Już dzisiaj informuję, iż Festyn Parafialny przy naszym kościele odbędzie się w niedzielę 22 lipca. Proszę Parafian o pomoc w kwestii fantów i upieczenia ciasta. Fanty można przynosić do zakrystii.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Izabeli Kaźmierczak, Małgorzacie Waligóra, Małgorzacie Pachołek;
● za ofiary złożone na składkę gospodarczą. Zebraliśmy 2.597,75 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
● bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy pomogli ugościć pielgrzymów z Wolsztyna podążających w sobotę do Wielenia.
11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” z książeczką: „5 minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień lipca” (cena 6 zł); „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł); „Miłujcie się” (4 zł), „Misyjne drogi” (5 zł). W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in. o tym, jak ubodzy zmieniają nas na lepsze.
12.  Wszystkim dzieciom, młodzieży i nauczycielom, a także korzystającym z urlopów życzę dobrego i bezpiecznego odpoczynku – niech Pan Bóg umacnia swoją łaską.