Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII Niedzielę Zwykłą - 05.08.2018 r.

1. W poniedziałek obchodzić będziemy Święto Przemienienia Pańskiego. Msza św. w kościele o godz. 17:30; we Wroniawach o 19:00.
2. W środę po Mszy św. o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przed Mszą św. do koszyczka w kruchcie kościoła.
3. Biuro Parafialne będzie czynne w środę po Mszy św. o godz. 17.30.

4. W przyszłą niedzielę zbierać będziemy przed kościołem ofiary na potrzeby KUL i Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu.
5. W środę 15 sierpnia, w Uroczystość Wniebowzięcia NMP przeżywać będziemy nasze parafialne Dożynki podczas Mszy św. dziękczynnej za żniwa o godz. 11.00. Serdecznie zapraszam wszystkich, a szczególnie rolników do wspólnego dziękczynienia za tegoroczne plony.
6. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pośredniczki Łask w Charbielinie zaprasza na uroczystości odpustowe ku czci Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej, które potrwają od 11 do 15 sierpnia. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
7. Biorącym udział w parafialnej pielgrzymce do Włoch przypominam o dokonywaniu wpłat na konto biura pielgrzymkowego, bądź bezpośrednio u mnie. Mamy jeszcze 6 wolnych miejsc.
8. Szkoła Katechistów Archidiecezji Poznańskiej rozpocznie swoją działalność w parafii farnej w Wolsztynie na przełomie września i października. Spotkania będą się odbywały w soboty przez 10 miesięcy do czerwca (spotkań będzie 9). Zapisy w biurze parafialnym. Więcej informacji na stronie internetowej: www.katecheza.pl
9. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński: Bartosz Adam Adamski, stanu wolnego z par. pw. M. B. Częstochowskiej w Solcu Nowym i Hanna Kalemba, stanu wolnego z par. pw. św. Jana Chrzciciela w Przemęcie. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Bogumile Krawczyk, Beacie Żok, Honoracie Dubskiej;
● dziękuję tym wszystkim, którzy w miniony czwartek wspomogli pielgrzymów podążających na Jasną Górę. Serdeczne Bóg zapłać!
11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” (6,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł), „Misyjne Drogi” (5 zł). W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in. rozmowę z o. Józefem Augustynem o tym, że nie mamy moralnego prawa wypominać światu jego grzechów, jeśli tuszujemy swoje własne.