Ogłoszenia duszpasterskie na XIX Niedzielę Zwykłą - 12.08.2018 r.

1. Przed kościołem zbieramy ofiary na potrzeby KUL-u i Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu.
2. Wymiana tajemnic Żywego Różańca na Sali w Solcu – dzisiaj o godz. 14:00.
3. W środę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zielnej. Msze św. z poświęceniem ziół tak jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 8:00 i 11:00 oraz we wtorek o godz. 17.30. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezjalnej.

4. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP podczas Mszy św. o godz. 11:00 przeżywać będziemy nasze parafialne Dożynki. Serdecznie zapraszam wszystkich, a szczególnie rolników do wspólnego dziękczynienia za tegoroczne plony.
5. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pośredniczki Łask w Charbielinie zaprasza na uroczystości odpustowe ku czci Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej, które potrwają do 15 sierpnia. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
6. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie składka będzie przeznaczona na prowadzone przy naszym kościele prace remontowe.
7. Biorącym udział w parafialnej pielgrzymce do Włoch przypominam o dokonywaniu wpłat na konto biura pielgrzymkowego, bądź bezpośrednio u mnie. Mamy jeszcze 6 wolnych miejsc.
8. Szkoła Katechistów Archidiecezji Poznańskiej rozpocznie swoją działalność w parafii farnej w Wolsztynie na przełomie września i października. Spotkania będą się odbywały w soboty przez 10 miesięcy do czerwca (spotkań będzie 9). Zapisy w biurze parafialnym. Więcej informacji na stronie internetowej: www.katecheza.pl
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Honoracie Karkut, Iwonie Żok, Justynie Żygalskiej.
10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” (6,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł), „Misyjne Drogi” (5 zł). W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in. o nowym zapisie w Katechizmie Kościoła Katolickiego na temat kary śmierci.