Ogłoszenia duszpasterskie na XX Niedzielę Zwykłą - 19.08.2018 r.

1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie składka jest przeznaczona na prowadzone przy naszym kościele prace remontowe. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!
2. W środę po Mszy św. o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przed Mszą św. do koszyczka w kruchcie kościoła.
3. Biuro Parafialne w najbliższym tygodniu będzie nieczynne.

4. W najbliższą niedzielę 26 sierpnia przeżywać będziemy naszą Uroczystość Odpustową – Matki Boskiej Częstochowskiej. Tego dnia Msze św. o godz. 8:00 i 12:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 11:00. W tym roku Mszy św. o godz. 12:00 przewodniczył będzie i Słowo Boże wygłosi o. Błażej Mielcarek OMI. Po Sumie Odpustowej procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Bardzo proszę o udział ministrantów, dziewczynek sypiących kwiatki i pocztów sztandarowych. Wszystkich Parafian zapraszam do wspólnej modlitwy!
5. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej zaprasza serdecznie na coroczny tygodniowy Odpust, który potrwa od 25.08 do 03.09. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Mateuszowi Piskorskiemu, Marii Pawłowskiej, Agacie i Marii Piskorskim, Natalii Wróblewskiej, Dorocie Piskorskiej;
● za ofiary złożone na potrzeby KUL i wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu. Zebraliśmy 125 zł;
● za ofiary złożone na Caritas Archidiecezjalną. Zebraliśmy 193 zł. Bóg zapłać!
7. Biorącym udział w parafialnej pielgrzymce do Włoch przypominam o dokonywaniu wpłat na konto biura pielgrzymkowego, bądź bezpośrednio u mnie. Mamy jeszcze 6 wolnych miejsc.
8. Szkoła Katechistów Archidiecezji Poznańskiej rozpocznie swoją działalność w parafii farnej w Wolsztynie na przełomie września i października. Spotkania będą się odbywały w soboty przez 10 miesięcy do czerwca (spotkań będzie 9). Zapisy w biurze parafialnym. Więcej informacji na stronie internetowej: www.katecheza.pl
9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” (6,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł), „Misyjne Drogi” (5 zł). W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in. rozmowę z ks. Adamem Jabłońskim, naczelnym kapelanem więziennictwa o karze śmierci.