Ogłoszenia duszpasterskie na XXI Niedzielę Zwykłą - 26.08.2018 r. Uroczystość NMP Częstochowskiej

1. Przeżywamy Uroczystość Odpustową – Matki Boskiej Częstochowskiej. Msze św. o godz. 8:00 i 12:00. Nie będzie dzisiaj Mszy św. o godz. 11:00. Mszy św. o godz. 12:00 przewodniczył będzie i Słowo Boże wygłosi o. Błażej Mielcarek OMI. Po Sumie Odpustowej procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.
2. W środę po Mszy św. o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przed Mszą św. do koszyczka w kruchcie kościoła.
3. Biuro Parafialne czynne w środę po Mszy św. o godz. 17:30.

4. W sobotę przypada 79 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach  o poległych w obronie naszej Ojczyzny. Módlmy się także o tak bardzo potrzebny pokój na świecie.
5. W najbliższą sobotę kolejne Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca. O godz. 16.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec Święty i rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi oraz Msza św.
6. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom z I klasy Szkoły Podstawowej odbędzie się w niedzielę 9 września podczas Mszy św. o godz. 11.00.
7. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej zaprasza serdecznie na coroczny tygodniowy Odpust, który potrwa od 25.08 do 03.09. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Lidii Wita, Krystynie Kubackiej, Mirosławie Szarłacie, Justynie Szarłacie;
● za ofiary złożone na składkę gospodarczą. Zebraliśmy 2.619 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
9. Biorącym udział w parafialnej pielgrzymce do Włoch przypominam o dokonywaniu wpłat na konto biura pielgrzymkowego, bądź bezpośrednio u mnie. Mamy jeszcze 6 wolnych miejsc.
10. Szkoła Katechistów Archidiecezji Poznańskiej rozpocznie swoją działalność w parafii farnej w Wolsztynie na przełomie września i października. Spotkania będą się odbywały w soboty przez 10 miesięcy do czerwca (spotkań będzie 9). Zapisy w biurze parafialnym. Więcej informacji na stronie internetowej: www.katecheza.pl
11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” z książeczką: „5 minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień września” (cena 6 zł); „Mały Przewodnik Katolicki” (6,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł), „Misyjne Drogi” (5 zł). W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in. rozmowę z abp. Grzegorzem Rysiem o tym, iż ewangelizacja zaczyna się od świadectwa.