Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą - 16.09.2018 r.

1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie składka jest przeznaczona na prowadzone przy naszym kościele prace remontowe. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać! Przed kościołem zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.
2. We wtorek przypada wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży, to także dzień Imienin ks. Abp. Stanisława Gądeckiego. Pamiętajmy w modlitwie o Pasterzu naszej Archidiecezji.
3. Poświęcenie Różańców dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I Komunii Świętej w najbliższą środę 19 września podczas Mszy św. o godz. 17:30.

4. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje do wspólnej modlitwy można składać do koszyczka w kruchcie kościoła.
5. Biuro Parafialne czynne w środę po Mszy św. o godz. 17:30.
6. Obowiązkowa zbiórka wszystkich ministrantów w piątek o godz. 16:30.
7. W niedzielę 23 września w grupie 42 parafian udajemy się na parafialną pielgrzymkę do Włoch, podczas której odwiedzimy wiele ważnych dla naszej wiary miejsc. Bardzo chciałbym, abyśmy w tych wszystkich miejscach pamiętali także o tych, którzy nie mogą z nami pojechać. Stąd też zachęcam, aby do przyszłej niedzieli składać do skrzynki w kruchcie kościoła intencje do wspólnej modlitwy, które zabierzemy na naszą pielgrzymkę.
8. Udającym się na parafialną pielgrzymkę do Włoch przypominam, iż wyjazd 23 września o godz. 18:30 z parkingu przy kościele we Wroniawach.
9. W czerwcu minęło 10 lat od zakończenia Misji Świętych, które odbyły się w naszej parafii, stąd też już dzisiaj informuję Parafian, iż od 6 października (tj. sobota) do 14 października (niedziela) przeżywać będziemy w naszej parafii kolejne Misje Święte. Proszę wszystkich o modlitwę w tej intencji. Szczegółowy plan będzie podany w przyszłą niedzielę.
10. Wzorem lat ubiegłych Związek Międzygminny „Obra” organizuje jesienną zbiórkę zużytego sprzętu RTV i AGD w zamian za sadzonki do ogrodu. Zbiórka odbędzie się w sobotę, 22 września 2018 r. za Urzędem Gminy w Przemęcie, w godz. 14:00 do 18:00. Każdy, kto przekaże do recyklingu lub utylizacji zużyty sprzęt RTV i AGD, baterie, przeterminowane leki lub świetlówki będzie mógł – w zależności od rodzaju i ilości dostarczonego odpadu – otrzymać: ozdobne krzewy, cebulki kwiatów, nasiona lub słodycze. Szczegóły na stronie: www.zmobra.pl
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Annie Wolnik, Ewie Kaczmarek, Elżbiecie Zielińskiej;
● dziękuję wszystkim, którzy wczoraj wzięli udział w całodziennej Adoracji Najświętszego Sakrametu.
12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł); „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), w którym znajdziemy interaktywną kolorowankę z Owieczką Magdą, która ułatwi dzieciom rozumienie i przeżywanie Mszy Świętej; „Miłujcie się” (4 zł), „Misyjne Drogi” (5 zł).