Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII Niedzielę Zwykłą - 14.10.2018 r.

1. Kończą się Misje Parafialne. Panu Bogu niech będą dzięki za wszelkie łaski otrzymane w tym świętym czasie. Dziękujemy także ks. Robertowi za głoszone Słowo Boże i wspólnotę modlitwy. Dziękujemy za przypomnienie nam o wartości wiary w naszym życiu i potrzeby odważnego i świadomego jej wyznawania.
2. Dzisiaj przeżywamy XVIII Dzień Papieski. Przed kościołem młodzież zbiera ofiary do puszek na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia.
3. Modlitwa różańcowa w kościele - w poniedziałek i środę po Mszy św. o godz. 17.30; w piątek i sobotę o godz. 17.00; w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Różaniec na Sali w Solcu od poniedziałku do piątku o godz. 17.30. Dzieci zapraszam dodatkowo na modlitwę różańcową w środę i piątek o godz. 16.30 w kościele.

4. W październiku Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odmawiamy w środy o godz. 17.15.
5. Spotkanie młodzieży z ŚDM odbędzie się w środę 17 października o godz. 19.30 na probostwie w Solcu Nowym.
6. Biuro Parafialne będzie czynne w tym tygodniu w poniedziałek i środę po Mszy św.
7. Za tydzień obchodzić będziemy Światową Niedzielę Misyjną. Przed kościołem zbiórka ofiar na pomoc dla misjonarzy.
8. Także za tydzień trzecia niedziela miesiąca, a zatem składka zbierana w kościele będzie przeznaczona na prowadzone przy naszym kościele prace remontowe.
9. Ks. Andrzej Kruś zaprasza na sprzątanie i porządkowanie cmentarza w Kębłowie, które odbędzie się w soboty 20 i 27 października.
10. Sprzątanie cmentarza w Solcu Nowym w sobotę 27 października od godz. 10:00.
11. Procesja z modlitwą za zmarłych i Msza św. na cmentarzu w Kębłowie – w czwartek 1 listopada o godz. 13.00. Ofiary zebrane podczas tej Mszy św. będą przeznaczone na utrzymanie cmentarza i remont kościółka św. Wawrzyńca.
12. Msza św. w intencji zmarłych Parafian na cmentarzu w Solcu Nowym będzie odprawiona w czwartek 1 listopada o godz. 11.00. Po Mszy św. procesja żałobna do krzyża. Ofiary zebrane na tej Mszy św. będą przeznaczone na utrzymanie cmentarza, zwłaszcza pokrycie kosztów wywozu śmieci.
13. W sobotę zmarł śp. Franciszek Kaczmarek z ul. Wolsztyńskiej w Solcu (miał 79 lat). Różaniec w intencji zmarłego na Sali Wiejskiej w Solcu w niedzielę o godz. 17:00, w poniedziałek o godz. 17:30 oraz w kościele we wtorek o godz. 10:30. Msza św. pogrzebowa i pogrzeb na naszym parafialnym cmentarzu w Solcu Nowym we wtorek 16 października o godz. 11:00. Módlmy się w jego intencji – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Julii Olszewskiej, Wandzie Wachowicz, Edycie Świniarek, Franciszce Świniarek, Julicie Antkowiak.
15. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł), „Misyjne Drogi” (4 zł).