Ogłoszenia duszpasterskie na XXX Niedzielę Zwykłą - 28.10.2018 r.

1. Oblaci Maryi Niepokalanej rozprowadzają przed kościołem kalendarze misyjne na przyszły rok.
2. Modlitwa różańcowa w kościele - w poniedziałek i środę po Mszy św. o godz. 17.30; Różaniec na Sali w Solcu od poniedziałku do środy o godz. 17.30.
3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.15.
4. Biuro Parafialne będzie czynne w tym tygodniu w poniedziałek i środę po Mszy św.

5. Dzisiaj o godz. 17:00 w kościele we Wroniawach będzie można obejrzeć spektakl teatralny „Mord w katedrze” T. S. Eliota pod kierownictwem ks. Marcina Budzyńskiego, w wykonaniu młodzieży z Grupy Teatralnej „Spinacz” z Wolsztyna. Serdecznie zapraszam.
6. Także dzisiaj w kościele pw. św. Bartłomieja w Kębłowie o godz. 15:00 odbędzie się charytatywny koncert dla ciężko chorego chłopca Filipa. W trakcie koncertu zagrają „Gitary Niepokalanej” z Obry oraz zespół „AudioZ” z Kębłowa.
7. 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 8.00 w kościele oraz o godz. 11.00 w intencji zmarłych Parafian – na naszym parafialnym cmentarzu w Solcu Nowym. Po Mszy św. procesja żałobna do krzyża. Ofiary zebrane na tej Mszy św. będą przeznaczone na utrzymanie cmentarza, zwłaszcza pokrycie kosztów wywozu śmieci.
8. W listopadowe dni w szczególny sposób pamiętamy o naszych drogich zmarłych. Modlimy za nich w łączności z sobotnimi i niedzielnymi Mszami świętymi w wymieniankach. Można je składać do skrzynki ustawionej w wejściu do kościoła.
9. Procesja z modlitwą za zmarłych i Msza św. na cmentarzu w Kębłowie – 1 listopada o godz. 13.00. Ofiary zebrane podczas tej Mszy św. będą przeznaczone na utrzymanie cmentarza, wywóz śmieci i remont kościółka św. Wawrzyńca.
10. W piątek 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Podczas Mszy św. o godz. 17.30 modlić się będziemy za parafian zmarłych w mijającym roku oraz za wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Serdecznie zapraszam!
11. 1 listopada od godz. 12.00 do 2 listopada godz. 24.00 we wszystkich kościołach i kaplicach ci, którzy prawnie z nich korzystają, mogą uzyskać odpust zupełny (który wolno ofiarować tylko w jednym z ww. terminów, tylko raz i tylko za jednego zmarłego, jeżeli pobożnie nawiedzą ww. kościół i zmówią w nim: Ojcze nasz i Wierzę w Boga).
12. Każdego dnia od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza grzebalnego i zmówienie tam, choćby myślnej, modlitwy w intencji zmarłych.
13. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. W związku z tym:
- okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św., a w piątek od godz. 16.30 do 17.30.
- odwiedziny chorych dopiero w czwartek 8 listopada od godz. 8:00.
14.  W najbliższą sobotę kolejne Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca. O godz. 16.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec Święty i rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi oraz Msza św.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Magdalenie Buła; Piotrowi Banachowi, Krystynie Kurasińskiej, Ewie Antkowiak;
● za ofiary zebrane na składkę gospodarczą. Zebraliśmy 2.822,66 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
● za ofiary złożone na Papieskie Dzieła Misyjne. Zebraliśmy 202,55 zł.
● tym wszystkim, którzy pomogli posprzątać nasz Parafialny Cmentarz;
● Spółdzielni „AG Hodowla” dziękuję za przekazane pieniądze na wsparcie remontu kościoła.
16. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” z książeczką: „5 minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień listopada” (cena 6 zł); „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł), „Misyjne Drogi” (5 zł).