Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII Niedzielę Zwykłą - 18.11.2018 r.

1. ”Oto biedak zawołał, a Pan go wysłuchał” (Ps 34,7). Te słowa Psalmisty stają się też naszymi wtedy, gdy stykamy się z różnymi formami cierpienia i marginalizacji, doświadczanymi przez wielu braci i sióstr, których zazwyczaj określamy ogólnym terminem ubodzy” - napisał w swoim orędziu na II Światowy Dzień Ubogich papież Franciszek. W tym roku po raz drugi obchodzimy Światowy Dzień Ubogich.. Dzień ten ma nas uczulić na ubogich, często ukrytych, samotnych, w wielu przypadkach żyjących także obok nas. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, a także w miarę możliwości starajmy się pomóc poprzez konkretną posługę wobec nich.
2. Dzisiaj przypada trzecia niedziela miesiąca, a zatem składka zbierana w kościele jest przeznaczona na dalsze potrzebne prace przy naszym kościele. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!
3. Biuro Parafialne czynne będzie w tym tygodniu w poniedziałek i środę po Mszy św. o godz. 17:30.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30. Intencje do wspólnej modlitwy można składać w środę przed Mszą św. do koszyczka pod chórem.
5. Spotkanie Młodzieży z ŚDM odbędzie się w środę 21 listopada o godz. 19:00 na probostwie w Solcu Nowym.
6. Nabożeństwo przy relikwiach św. Rity odbędzie się w najbliższy czwartek 22 listopada o godz. 18:00 w kościele pw. św. Marcina w Rakoniewicach. Do wspólnej modlitwy zaproszeni są szczególnie wszyscy ci, którzy przeżywają trudne sytuacje życiowe. Podczas nabożeństwa święcone będą róże, które wierni przynoszą sami. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
7. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej oraz ich rodziców zapraszam na Mszę św. i spotkanie za tydzień w niedzielę o godz. 11:00.
8. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.  Niedziela ta kończy rok liturgiczny.
9. Za naszych bliskich zmarłych modlimy się w „wymieniankach” w łączności z sobotnimi i niedzielnymi Mszami świętymi. Można je składać jeszcze dzisiaj do skrzynki ustawionej w kruchcie kościoła.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Aleksandrze Michalewicz, Rodzinie Górniaczyk, Agnieszce Koczorowskiej, Karolowi, Maciejowi i Paulinie Szymendera;
● bardzo dziękuję za ofiary złożone na pomoc dla prześladowanych chrześcijan w Pakistanie. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy prze kościołem 167,50 zł. Bóg zapłać!
11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł) ). W „Przewodniku Katolickim” przeczytać możemy m.in. o ukrytej biedzie w Polsce. Skala ubóstwa w naszym kraju jest większa, niż nam się wydaje.