Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 25.11.2018 r.

1. Obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, kończąc kolejny rok liturgiczny w Kościele.
2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30.
3. Biuro Parafialne będzie czynne w środę po Mszy św. o godz. 17.30.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Przed kościołem zbierać będziemy ofiary na pomoc dla Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.
5. W najbliższą sobotę kolejne Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca. O godz. 16.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec Święty i rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi oraz Msza św.
6. Osoby, które w najbliższym czasie będą wycinać choinki ze swoich posesji i mogłyby je ofiarować do kościoła – proszę o kontakt.
7. Nawiązując do akcji Caritas Archidiecezji Poznańskiej – „TYTKA CHARYTATYWNA”, także w tym roku chcemy wesprzeć najbardziej potrzebujących. Chodzi o napełnienie tytki produktami spożywczymi, środkami czystości itp. Artykuły te można przynosić do kościoła, do niedzieli 16 grudnia włącznie.
8. Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej odbędzie się w czwartek 29 listopada o godz. 20:00 na probostwie.
9. Parafia nasza organizuje „zabawę karnawałową”, która odbędzie się w sobotę 5 stycznia 2019r. na Sali wiejskiej w Solcu. Początek o godz. 18.00. Cena od pary 170 zł. W trakcie zabawy rozprowadzać będziemy cegiełki na dalszy remont naszego kościoła. W związku z tym, tak jak przy festynie zwracam się z prośbą o pomoc. Potrzebne będą fanty i cisto. Gdyby ktoś mógł ofiarować blachę ciasta proszę o kontakt w zakrystii. Nagrody można także przynosić do zakrystii. Zabawę poprowadzi Zespół Muzyczny „TakTon”. Zapisy i wpłaty przyjmuje pani Ewa Adam w sklepie w Solcu. Proszę w miarę możliwości dokonać wpłat na zabawę jeszcze przed świętami.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Longinie Bednarczyk, Alinie Szubert, Marcinowi Flieger, Helenie Szubert; a także dziękuję za pograbienie liści wokół kościoła i ofiary pieniężne: Ireneuszowi Stachowiakowi, Franciszkowi Wasiek, Anecie i Mariuszowi Hamrol, Mariuszowi Merda, Waldkowi Stefańczykowi, Natalii Przydróżnej, Agnieszce Czarnej;
● za ofiary złożone na składkę gospodarczą. Zebraliśmy w ubiegłą niedzielę 2.608,42 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” z książeczką: „5 minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień grudnia” (cena 6 zł); „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł). W „Przewodniku Katolickim” przeczytać możemy m.in. o tym czym jest (anty)klerykalizm.
12. W zakrystii można już nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Mała świeca – 6 zł, duża – 13 zł. Od przyszłej niedzieli będą także do nabycia opłatki wigilijne.