Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu - 24.03.2019 r.

1. W poniedziałek przypada Uroczystość Zwiastowania NMP – Dzień Świętości Życia. Msze św. – w Solcu na Sali o godz. 10:00 oraz w kościele o godz. 17:30, we Wroniawach o godz. 19:00. Podczas Mszy św. o godz. 17:30 można będzie złożyć przyrzeczenie duchowej adopcji dziecka poczętego. Deklaracje duchowej adopcji będą wyłożone przed Mszą św. w kruchcie kościoła. Tego dnia przed kościołem zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia.
2. Biuro Parafialne czynne będzie w tym tygodniu tylko we wtorek od godz. 16:30 do 17:30.
3. W środę po Mszy św. o godz. 17:30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
4. Pierwsza Spowiedź dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej odbędzie się w najbliższą sobotę tj. 30. marca o godz. 9.30 w kościele. Serdecznie zapraszam dzieci komunijne wraz z rodzicami.

5. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00.
6. Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.
7. Za tydzień w sobotę i niedzielę gościć będziemy w naszej parafii Siostry Miłosierdzia z Wolsztyna, które w dniach od 30 marca do 6 kwietnia przeżywać będą radość peregrynacji relikwii bł. Siostry Marty Wieckiej. Jest to jedyna polska Siostra Miłosierdzia wyniesiona do chwały ołtarzy. Historią pięknego życia tej błogosławionej, siostry szarytki chcą podzielić się także z nami.
8. W okresie Wielkiego Postu składamy daninę diecezjalną. Fundusze z tej daniny są przeznaczane na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego, Domu Księży Emerytów, Muzeum, Katedry oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. Koperty na daninę wyłożone są w kruchcie. Za dotychczas złożone ofiary na daninę oraz na potrzeby naszej Parafii serdeczne Bóg zapłać!
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Irenie Buła, Wiolecie Jokś, Grażynie Skrzypczak, Annie Ratajskiej;
● za ofiary złożone na składkę gospodarczą. Zebraliśmy 2.612,54 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
● II Róży Żywego Różańca Matek z Solca za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego;
● za ofiary złożone na Dzieło Pomocy Misjom „Ad Gentes”. Zebraliśmy 309,70 zł.
●  13 Rodzinom za ofiary złożone na daninę diecezjalną i na potrzeby naszej Parafii.
10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (nowa cena - 6 zł); „Miłujcie się” (4 zł); „Gość Niedzielny” (5 zł) i dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł). W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in.: o raporcie na temat wykorzystywania nieletnich w Kościele w Polsce. Rozmowa z abp. Wojciechem Polakiem, Prymasem Polski.