Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkanocną, ŚWIĘTO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA - 28.04.2019 r.

Pan Jezus powiedział do św. siostry Faustyny: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego (Dz. 699).
1. Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Uroczysta suma odpustowa we Wroniawach o godz. 15.00. W naszym kościele Msze św. o godz. 8.00 i 11.00.  Niedziela Miłosierdzia rozpoczyna w kościele 75 Tydzień Miłosierdzia. Przed kościołem zbiórka ofiar na potrzeby Caritas Archidiecezjalnej.
2. W poniedziałek o godz. 12.00 w kościele we Wroniawach odbędzie się Msza św. z udziałem moich kolegów, księży wyświęconych w Poznaniu 24 maja 1997 roku. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy wszystkich Parafian.

3. Nabożeństwa Majowe odprawiać będziemy w środy, piątki i soboty po wieczornej Mszy św. o godz. 17.30; w najbliższy piątek i niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Nabożeństwa majowe na sali w Solcu począwszy od poniedziałku 6 maja, przez cały miesiąc od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Zachęcam do przynoszenia książeczek do nabożeństwa, co bardzo pomoże we wspólnym śpiewie litanii i pieśni.
4. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przed Mszą św. do koszyczka w kruchcie kościoła.
5. Biuro Parafialne czynne w środę po Mszy św. o godz. 17.30.
6. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej zapraszam na pierwszą próbę w środę 1. maja o godz. 19.00.
7. W piątek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski, zarazem nasze Święto Narodowe - rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W naszym kościele Msze św. godz. 8.00 i 11.00. Tego dnia zapraszam także na Apel Jasnogórski pod figurą Matki Bożej przy probostwie o godz. 21.00. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
8. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi Świętej tylko w środę od godz. 17.00 do 17.30 oraz w piątek pół godziny przed Mszą św. o godz. 8.00 i pół godziny przed Mszą św. o godz. 11.00.
9. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną dopiero we wtorek 7. maja od godz. 8.00.
10. W najbliższą sobotę kolejne Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca. O godz. 16.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec Święty i rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi oraz Msza św.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Arlecie Kalemba, Anastazji Majewskiej, Wiesławie Gonda, Edycie Majewskiej;
● za ofiary złożone na składkę gospodarczą. Zebraliśmy 4.018,65 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
● kolejnym 22. rodzinom za złożone ofiary na daninę diecezjalną i ofiary na nasz kościół
● za ofiary złożone na potrzeby KUL-u oraz WT UAM w Poznaniu. Zebraliśmy 215 zł. Bóg zapłać!
12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (6 zł); „Miłujcie się” (4 zł); „Gość Niedzielny” (5 zł) i dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł). W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in.: o tym, że Miłosierdzie Boże jest naszą nadzieją, a także – czy Kościół we Francji powstanie z popiołów?