Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 09.06.2019 r.

1. Obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny w Kościele.
2. W poniedziałek II Dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msza św. w naszym kościele o godz. 17.30, we Wroniawach o godz. 19.00.
3. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w dni powszednie po Mszach św., a w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00.

4. W środę po Mszy św. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy w połączeniu z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przed Mszą św. do koszyczka w kruchcie kościoła.
5. Biuro Parafialne czynne w środę po Mszy św. o godz. 17.30.
6. W najbliższą sobotę w naszej parafii odbędzie się Kongregacja Dekanalna z udziałem wszystkich księży posługujących w Dekanacie Wolsztyńskim. O godz. 10.00 Msza św. w naszym kościele, a po niej procesja wokół kościoła w intencji zmarłych. Serdecznie zapraszam Parafian do wspólnej modlitwy.
7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Będzie to zarazem trzecia niedziela miesiąca, a zatem składka przeznaczona będzie na trwające przy naszym kościele prace remontowe.
8. Za tydzień w niedzielę 16. czerwca odbędzie się we Wroniawach Festyn Parafialny. Tego dnia Msza św. we Wroniawach o godz. 12.30 (nie będzie Mszy św. o godz. 9.30!). Po jej zakończeniu wspólne biesiadowanie, gry i zabawy przy kościele, zakończone zabawą taneczną prowadzoną przez zespół „TakTon”. W czasie trwania festynu ciekawe występy, tańce oraz gry i zabawy dla dzieci i rodziców. W ramach festynu rozprowadzane będą cegiełki na prace remontowe (spośród nabywców cegiełek rozlosujemy nagrody, między innymi: talon na 800 zł do sklepu RTV AGD, rower, hulajnogę elektryczną, aparat fotograficzny i wiele innych ciekawych nagród). Serdecznie zapraszam . Festyn w Solcu Nowym odbędzie się w niedzielę 21 lipca.
9. W minioną środę odbył się pogrzeb śp. Agnieszki Szarłaty z ul. Wolsztyńskiej w Solcu (przeżyła 93 lata). Pomódlmy się w jej intencji – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …
10. W czwartek 20. czerwca obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku procesja i Msza św. w Solcu Nowym. Msza św. rozpocznie się o godz. 11.30, a po jej zakończeniu procesja eucharystyczna od kościoła do stacji kolejowej i powrót do kościoła. Bardzo proszę o pomoc sąsiedzką w budowie ołtarzy, a także o wywieszenie flag i udekorowanie naszych domów. Strażaków proszę o zabezpieczenie trasy procesji, a także o niesienie baldachimu. Proszę także o kwiatki dla dziewczynek - przy kościele będzie wystawiony kosz, do którego można wsypywać płatki kwiatów. Tego dnia Msza św. i procesja we Wroniawach o godz. 9.00.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Iwonie Kawka, Kamili Kaźmierczak, Izabelli Kaźmierczak, Małgorzacie Waligóra;
● dziękuję młodzieży, która przystąpiła do Bierzmowania za ofiarowanie maryjnego ornatu na czas nawiedzenia naszej parafii przez Matkę Bożą w kopii Ikony Jasnogórskiego Obrazu.
12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (cena 5 zł); „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł); „Miłujcie się” (4 zł), „Misyjne drogi” (5 zł). W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in.: o tym dlaczego w ostatnim czasie coraz więcej muzułmanów przyjmuje chrzest święty, a także o tym, jak oderwać dziecko od ekranu.