Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą - 23.06.2019 r.

1. W oktawie Bożego Ciała Msze św. z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 17.30; we Wroniawach o godz. 19.00.
2. W poniedziałek obchodzić będziemy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
3. Nabożeństwa czerwcowe po Mszach św. o godz. 17.30, a w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00.
4. W środę po Mszy św. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy w połączeniu z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przed Mszą św. do koszyczka w kruchcie kościoła.

5. Z uwagi na Oktawę Bożego Ciała i Msze św. także we Wroniawach, Biuro Parafialne w tym tygodniu będzie nieczynne.
6. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Po mszy św. procesja wokół kościoła. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
7. W przyszłą niedzielę, przed kościołem zbierać będziemy ofiary na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu.
8. Wielki Odpust Matki Bożej w Wieleniu Zaobrzańskim rozpocznie się w najbliższą sobotę 29 czerwca i potrwa do poniedziałku 8 lipca. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
9. Już dzisiaj informuję, iż Festyn Parafialny przy naszym kościele odbędzie się w niedzielę 21 lipca. Proszę Parafian o pomoc w kwestii fantów i upieczenia ciasta. Fanty można przynosić do zakrystii.
10. W dniu 05.07.2019 (piątek) od godz. 11:30 w Ośrodku Zdrowia – Mochy, ul. Wolsztyńska 12, odbędą się badania USG DOPPLER przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc, stawów i piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne. Cena jednego badania to 55 zł. Bliższe informacje w przychodni.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Beacie Adamskiej, Barbarze Materna, Andżelice Łuczka;
● bardzo dziękuję wszystkim parafianom za piękne świadectwo wiary dane poprzez udział w procesji eucharystycznej w Uroczystość Bożego Ciała. Dziękuję za wysiłek włożony w przygotowanie ołtarzy. Dziękuję wszystkim dziewczynkom sypiącym kwiatki i ich rodzicom; przynoszącym kwiatki dla dziewczynek; pani Krystynie i młodzieży, czuwającym nad porządkiem wśród dzieci podczas procesji; niosącym sztandary; strażakom i ministrantom; panu Rafałowi, naszemu organiście i pani Marzenie oraz wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu tej uroczystości;
● za ofiary złożone na składkę gospodarczą. Zebraliśmy 2.249,70 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
● bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy pomogli ugościć pielgrzymów z Wolsztyna podążających w sobotę do Wielenia.
12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (cena 6 zł), w którym przeczytamy m.in.: o tym, jak Ewangelia pomaga być dobrym Ojcem; a także o wytycznych episkopatu, dotyczących ochrony nieletnich, które należy wprowadzić w życie; „Mały Przewodnik Katolicki” (8,90 zł), a w nim dwa filmy: „Magiczne drzewo. Berło” oraz „Łukasz strażnik skarbów”; „Gość Niedzielny” (5 zł) oraz „Mały Gość Niedzielny” (5 zł).
13. Wszystkim, którzy rozpoczęli już wakacje życzę dobrego i bezpiecznego odpoczynku – niech Pan Bóg umacnia swoją łaską.