na XVIII Niedzielę Zwykłą - 04.08.2019 r.

1. Biuro Parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.
2. We wtorek przypada święto Przemienienia Pańskiego. Msza św. o godz. 18.30.
3. W piątek po Mszy św. o godz. 19.00 Koronka i Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Intencje do wspólnej modlitwy można składać w piątek przed Mszą do koszyczka pod chórem.

4. W przyszłą niedzielę zbierać będziemy przed kościołem ofiary na potrzeby KUL-u i Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu.
5. Już dzisiaj informuję, iż czwartek 15. sierpnia, w Uroczystość Wniebowzięcia NMP przeżywać będziemy nasze parafialne Dożynki podczas Mszy św. dziękczynnej za żniwa o godz. 9.30. Serdecznie zapraszam wszystkich, a szczególnie rolników do wspólnego dziękczynienia za tegoroczne plony.
6. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pośredniczki Łask w Charbielinie zaprasza na uroczystości odpustowe ku czci Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej, które potrwają od 14 do 18 sierpnia. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Jadwidze Wita, Teresie Szott, Ewelinie Ratajskiej, Marii Kuczyk;
● za ofiary zebrane przy okazji poświęcenia samochodów. Zebraliśmy 690,50 zł. Bóg zapłać!
8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (cena 6 zł), w którym przeczytamy m.in. o samotności osób starszych uwięzionych we własnych domach oraz o tym, że Przemienienie Pańskie mówi nam, iż przemiana naszego życia jest możliwa; „Gość Niedzielny” (5 zł), w którym przeczytamy m.in. o „ekonomii nieba”, czyli o tym, że unikanie chciwości to nie postulat rezygnacji z dóbr, lecz wskazanie wyboru dóbr prawdziwych, a także o ekumenicznej wspólnocie Taize, która cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród młodych wiernych różnych wyznań oraz o tym, dlaczego współczesna młodzież tak dobrze rozumie ideały powstańców; „Mały Gość Niedzielny” (5 zł).
9. Wszystkim, którzy rozpoczynają wakacje życzę dobrego i bezpiecznego odpoczynku..