Ogłoszenia duszpasterskie na XIX Niedzielę Zwykłą - 11.08.2019 r.

1. Przed kościołem zbieramy dzisiaj ofiary na potrzeby KUL-u i Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu.
2. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje do wspólnej modlitwy można składać do koszyczka w kruchcie kościoła.
3. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu tylko w poniedziałek od godz. 18.00 do 19.00.
4. W czwartek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zielnej. Msze św. z poświęceniem ziół tak jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 8:00 i 11:00 oraz w środę o godz. 17.30. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezjalnej.

5. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP podczas Mszy św. o godz. 11:00 przeżywać będziemy nasze parafialne Dożynki. Serdecznie zapraszam wszystkich, a szczególnie rolników do wspólnego dziękczynienia za tegoroczne plony.
6. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pośredniczki Łask w Charbielinie zaprasza na uroczystości odpustowe ku czci Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej, które potrwają od 14 do 18 sierpnia. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
7. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie składka będzie przeznaczona na prowadzone przy naszym kościele prace remontowe.
8. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński: Damian Dobrowolski, stanu wolnego z par. pw. św. Michała Archanioła w Siedlcu i Aneta Skorupińska, stanu wolnego z par. pw. M. B. Częstochowskiej w Solcu Nowym. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Ilonie Malickiej, Justynie Szarłacie, Magdalenie Jędrzejczak, Lidii Wita, Krystynie Kubackiej.
10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (cena 6 zł), w którym przeczytamy m.in. o tym, że Wniebowzięcie Maryi ukazuje prawdę o ludzkim spełnieniu; „Gość Niedzielny” (5 zł), w którym znajdziemy płytę CD z najpiękniejszymi pieśniami maryjnymi i patriotycznymi w wykonaniu Wojska Polskiego, a także przeczytamy m.in. o istocie pielgrzymowania oraz o ludzkim wymiarze postaci św. Maksymiliana Kolbego; „Mały Gość Niedzielny” (5 zł).
11. Wszystkim, którzy rozpoczynają wakacje życzę dobrego i bezpiecznego odpoczynku.