Ogłoszenia duszpasterskie na XXI Niedzielę Zwykłą - 25.08.2019 r.

1. Dzisiaj w Siedlcu na boisku przy ul. Leśnej, odbędzie się tegoroczne archidiecezjalne dziękczynienie za plony, obchodzone jako „Dożynki archidiecezjalno-wojewódzkie” pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Msza św. dziękczynna  o godz. 1300, następnie część obrzędowa i radosne świętowanie (szczegółowy program na plakatach).
2. W poniedziałek 26. sierpnia, przeżywać będziemy naszą coroczną Uroczystość Odpustową – Matki Boskiej Częstochowskiej. Uroczystej Mszy św. odpustowej o godz. 12:00 będzie w tym roku przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. kan. Piotr Bałoniak, proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Rajsku k. Kalisza. Po Sumie Odpustowej procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Bardzo proszę o udział ministrantów, dziewczynek sypiących kwiatki i pocztów sztandarowych. Wszystkich Parafian zapraszam do wspólnej modlitwy!

3. W środę po Mszy św. o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przed Mszą św. do koszyczka w kruchcie kościoła.
4. Biuro Parafialne czynne w środę po Mszy św. o godz. 17:30.
5. W najbliższą niedzielę, 1. września przypada 80 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. W naszych modlitwach pamiętać będziemy o poległych w obronie naszej Ojczyzny i modlić się o tak bardzo potrzebny pokój na świecie.
6. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom z I klasy Szkoły Podstawowej odbędzie się w niedzielę 8 września podczas Mszy św. o godz. 11.00.
7. W sobotę odbył się pogrzeb śp. Marianny Pawłowskiej z ul. Wolsztyńskiej w Solcu (przeżyła 87 lat). Módlmy się w jej intencji – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …
8. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej zaprasza serdecznie na coroczny tygodniowy Odpust, który potrwa od 24.08 do 02.09. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Ewie Kaczmarek, Elżbiecie Zielińskiej, Annie Wolnik. Przy tej okazji bardzo dziękuję mieszkańcom Solca, którzy tydzień temu zakończyli sprzątanie kościoła i proszę o dalsze mieszkańców Solca Nowego;
● za ofiary złożone na składkę gospodarczą. Zebraliśmy 2.443,70 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” z książeczką: „5 minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień września” (cena 6 zł), w którym przeczytamy m.in. „Drzwi muszą być otwarte” – wywiad z papieżem Franciszkiem o tym, jak pomóc Europie wyjść z kryzysu, a także przeczytamy o tym, jak uczyć dzieci asertywności w Internecie; „Gość Niedzielny” (5 zł).