Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą - 01.09.2019 r.

1. Dzisiaj przypada 80. rocznica wybuchu II Wojny Światowej. W naszych modlitwach pamiętajmy o poległych w obronie naszej Ojczyzny i módlmy się o tak bardzo potrzebny pokój na świecie.
2. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i chwila Adoracji Najświętszego Sakramentu. Intencje do wspólnej modlitwy można składać do koszyczka w kruchcie kościoła.
3. Biuro Parafialne czynne w środę po Mszy św. o godz. 17:30.

4. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną we wtorek 3. września od godz. 8.00.
5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi Świętej: w środę od godz. 17.00 do 17.30 oraz w piątek od godz. 16.30 do 17.30.
6. W najbliższą sobotę kolejne Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca. O godz. 16.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec Święty i rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi oraz Msza św.
7. W najbliższą niedzielę 8. września, w dzień Narodzenia NMP, podczas Mszy św. o godz. 8.00 obrzęd błogosławieństwa ziarna siewnego i nasion.
8. Spotkanie dla rodziców dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę 8. września po Mszy św. o godz. 11.00.
9. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom z I klasy Szkoły Podstawowej odbędzie się w najbliższą niedzielę 8. września podczas Mszy św. o godz. 11.00.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Grażynie Wolnik, Renacie Mehr, Halinie Mehr, Julii Olszewskiej.
11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (cena 6 zł), w którym przeczytamy m.in. o siostrach zakonnych do zadań specjalnych, które pomagają uczniom przejść przez dramat rozwodu rodziców albo wyciągają z depresji; „Mały Przewodnik Katolicki” (6,90 zł), w którym znajdziemy m.in. przewodnik po kościele i modlitwie „Ojcze nasz” oraz dodatek specjalny, plakat z owieczką, „Gość Niedzielny” (5 zł), w którym przeczytamy m.in. o tym dlaczego egzorcyzm powinna poprzedzać wizyta u lekarza psychiatry; o 95-letniej Włoszce, która samotnie pielgrzymowała na Jasną Górę oraz „Mały Gość Niedzielny” (5 zł), w którym o gwarantowanej pomocy świętych na trudy nowego roku szkolnego oraz superdodatek - plastikowa linijka.