Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII Niedzielę Zwykłą - 08.09.2019 r.

1. Spotkanie dla rodziców dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00.
2. Wymiana tajemnic Żywego Różańca odbędzie się dzisiaj o godz. 14:00 na Sali Wiejskiej w Solcu.
3. Mobilne Centrum Badań organizuje badanie pod kątem: miażdżycy tętnic, osteoporozy, wydolności płuc i oskrzeli oraz zakwaszenia organizmu. Badanie odbędzie się w Ambulansie Diagnostycznym jutro w poniedziałek, 9. września o godz. 12.30 na parkingu przy kościele. Więcej informacji na plakacie w gablocie i ulotkach wyłożonych w kruchcie kościoła.

4. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje do wspólnej modlitwy można składać do koszyczka w kruchcie kościoła.
5. Biuro Parafialne czynne w środę po Mszy św. o godz. 17:30.
6. W sobotę przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
7. Mierzenie alb dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz możliwość nabycia książeczki do nabożeństwa, różańca i medalika w czwartek 12 września o godz. 16:00 na probostwie.
8. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie składka będzie przeznaczona na dalsze prace remontowe przy naszym kościele.
9. W sobotę i przyszłą niedzielę, przed kościołem zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.
10. Od przyszłej niedzieli 15. września do soboty 21. września przeżywać będziemy w naszej Ojczyźnie IX Tydzień Wychowania. Zapraszam już dzisiaj wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców.
11. W minioną środę odbył się pogrzeb śp. Zdzisława Langowicza z ul. Wolsztyńskiej w Solcu (przeżył 59 lat). Módlmy się w jego intencji – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …
12. Rekolekcje dla członków Żywego Różańca odbędą się od 4 do 6 października 2019 r. w Zaborówcu. Zapisy w zakrystii lub Biurze Parafialnym do przyszłej niedzieli włącznie.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Barbarze Bielickiej, Annie Mydlarz, Magdalenie Baer.
14. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (cena 6 zł), w którym przeczytamy m.in. o tym, że o edukacji seksualnej dzieci decydują rodzice, dopiero potem nauczyciele i politycy. O tym, jak uchronić dziecko przed niechcianymi zajęciami w szkole; „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), w którym znajdziemy m.in. przewodnik po kościele i modlitwie „Ojcze nasz” oraz dodatek specjalny, plakat z owieczką, „Gość Niedzielny” (5 zł), w którym przeczytamy m.in. o tym, czy katolik może uczestniczyć w wojnie i czy istnieje wojna sprawiedliwa oraz czy konflikt zbrojny może prowadzić do dobrego; a także o tym, jaka jest prawda o płonących lasach Amazonii i dlaczego te pożary powinny nas obchodzić; i otym, jak uchronić dziecko przed zagrożeniami, które może spotkać w Internecie; „Mały Gość Niedzielny” (5 zł), w którym o gwarantowanej pomocy świętych na trudy nowego roku szkolnego oraz superdodatek - plastikowa linijka.