Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII Niedzielę Zwykłą - 13.10.2019 r.

1. Dzisiaj przeżywamy XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!” Przed kościołem młodzież zbiera ofiary do puszek na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia.
2. Przypominam o akcji Caritas Archidiecezji Poznańskiej „Boski Adwent”. Jest to pierwszy w Polsce chrześcijański kalendarz adwentowy. Kalendarz ten, oprócz słodkiej zawartości w postaci czekoladek, zawiera również zadania dla dzieci na każdy dzień Adwentu. Dodatkowo, dzieci, w każdą niedzielę Adwentu będą mogły zobaczyć specjalnie nagrane dla nich filmiki, które przybliżą im tematykę przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Dochód uzyskany ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie dzieci z ubogich rodzin. Koszt jednego kalendarza to 10 zł. Zamówienia w zakrystii do dzisiaj włącznie.
3. Zapraszam Parafian do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji Misji Świętych, w kościele – w poniedziałek, środę, piątek i sobotę o godz. 17.00. W niedzielę modlitwa różańcowa po Mszy św. godz. 11.00. Różaniec na Sali w Solcu od poniedziałku do piątku o godz. 17.30.
4. Dzieci zapraszam na modlitwę różańcową w kościele w poniedziałki i środy o godz. 17.00.

5. Biuro Parafialne będzie czynne w tym tygodniu w poniedziałek i środę po Mszy św.
6. Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej w środę o godz. 19.00 na probostwie.
7. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, a zatem składka zbierana w kościele będzie przeznaczona na dokończenie prac związanych z położeniem nowej kostki przy kościele, a także renowacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Krystynie i Agnieszce Kurasińskim, Halinie Jońca, Danucie Inda, Przemysławowi i Bartoszowi Kaźmierczakom.
9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (cena 6 zł), w którym przeczytamy m.in. o wzajemnych relacjach prymasa Wyszyńskiego i bp. Wojtyły oraz o tym, jak wpłynęły one na pontyfikat Jana Pawła II; „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), w którym znajdziemy m.in. wywiad z Wandą Błeńską – misjonarką, patronka nadzwyczajnego miesiąca misyjnego oraz dodatek specjalny, plakat z lampartem, „Gość Niedzielny” (5 zł), w którym przeczytamy m. in. o aktualności myśli właśnie kanonizowanego kard. Newmana; o tym, na czym polega tzw. niemiecka droga synodalna, a także tym, jakie podatki płacą księża i instytucje kościelne; „Mały Gość Niedzielny” (5 zł), w którym przeczytamy o historii  obrazu Królowej Różańca Świętego w Pompejach, także o tym, że Różaniec nie musi być nudny oraz dodatek – margaretka z modlitwą za kapłanów.