Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII Niedzielę Zwykłą - 10.11.2019 r.

1. W naszej parafii gościmy kleryka z Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Razem z nim modlimy się o dobre i święte powołania do służby w Kościele, a po Mszach św. przed kościołem kleryk zbiera ofiary na potrzeby naszego poznańskiego seminarium.
2. Dzisiaj przeżywamy także w naszej Ojczyźnie XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, poświęcony sytuacji chrześcijan w Sudanie Południowym, gdzie 7 mln ludzi głoduje, 3,5 mln mieszkańców nie ma dachu nad głową, a dzieci są zmuszane do działań zbrojnych. Chciejmy wspierać prześladowanych chrześcijan naszą modlitwą i materialnym darem. Część ofiar z dzisiejszej składki przeznaczymy na ten cel (więcej informacji na www.pkwp.org ).
3. W poniedziałek 11 listopada przypada 101 rocznica odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. Msza św. w naszym kościele o godz. 11:00. Składka przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Świętej. Nie zapomnijmy w tym dniu wywiesić naszej narodowej flagi.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30. Intencje do wspólnej modlitwy można składać w środę przed Mszą św. do koszyczka pod chórem.
5. Biuro Parafialne będzie czynne w tym tygodniu tylko w środę po Mszy św. o godz. 17.30.
6. Za naszych bliskich zmarłych modlimy się w tzw. „wymieniankach” w łączności z sobotnimi i niedzielnymi Mszami świętymi. Kartki na wymienianki są wyłożone pod chórem. Można je jeszcze składać do skrzynki ustawionej w wejściu do kościoła.
8. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, a zatem składka zbierana w kościele będzie przeznaczona na dokończenie prowadzonych prac związanych z położeniem nowej kostki, a także renowacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.
9. W piątek zmarł śp. Edward Maciejewski z ul. Szkolnej w Solcu (przeżył 64 lat). Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek 12 listopada. Różaniec i Msza św. pogrzebowa o godz. 10.30 w Solcu Nowym i pogrzeb na cmentarzu w Kębłowie. Módlmy się w jego intencji – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Elżbiecie Rutkowskiej, Helenie Szubert, Alinie Szubert, Agnieszce Flieger, Romie Stachowiak.
11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (cena 6 zł), w którym m.in. rozmowa z prymasem Wojciechem Polakiem o tym, gdzie szukać prawdy, kogo słuchać i czym naprawdę żyje Kościół w Polsce; „Gość Niedzielny” (cena 6 zł), w którym przeczytamy m.in. o pokoleniach Niepodległej, czyli ludziach którym zawdzięczamy niepodległość i konkretny kształt naszej Ojczyzny; a także o współczesnych męczennikach, czyli chrześcijanach cierpiących za wiarę w Chrystusa; „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), „Mały Gość Niedzielny” (5 zł).