Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 24.11.2019 r.

1. Obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, kończąc kolejny rok liturgiczny w Kościele.
2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30.
3. W ramach przygotowania naszej Parafii do nawiedzenia przez Matkę Bożą w znaku Ikony Jasnogórskiej w najbliższą środę o godz. 19.45 Różaniec Święty, Msza św. oraz Apel Jasnogórski. Przed Różańcem do koszyczka pod chórem można składać intencje do wspólnej modlitwy.
4. Biuro Parafialne będzie czynne w środę po Mszy św. o godz. 17.30.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela.
6. Osoby, które w najbliższym czasie będą wycinać choinki ze swoich posesji i mogłyby je ofiarować do kościoła – proszę o kontakt.
7. Nawiązując do akcji Caritas Archidiecezji Poznańskiej – „TYTKA CHARYTATYWNA”, także w tym roku chcemy wesprzeć najbardziej potrzebujących. Chodzi o napełnienie tytki produktami spożywczymi, środkami czystości itp. Artykuły te można przynosić do kościoła, do niedzieli 15 grudnia włącznie.
8. Parafia nasza organizuje „zabawę karnawałową”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2020r. na Sali wiejskiej w Solcu. Początek o godz. 19.00. Cena od pary 180 zł. W trakcie zabawy rozprowadzać będziemy cegiełki na dalszy remont naszego kościoła. W związku z tym, tak jak przy festynie zwracam się z prośbą o pomoc. Potrzebne będą fanty i cisto. Gdyby ktoś mógł ofiarować blachę ciasta proszę o kontakt w zakrystii. Nagrody można także przynosić do zakrystii. Zabawę poprowadzi Zespół Muzyczny „TakTon”. Zapisy i wpłaty przyjmuje pani Ewa Adam w sklepie w Solcu. Proszę w miarę możliwości dokonać wpłat na zabawę jeszcze przed świętami.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Maciejowi Gierak, Marioli Zielińskiej, Jadwidze Stanek, Oliwii Adam, Wojciechowi Kiełbasiewiczowi;
● za ofiary złożone na składkę gospodarczą. Zebraliśmy w ubiegłą niedzielę 2.740,55 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” z książeczką: „5 minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień grudnia” (cena 6 zł); „Gość Niedzielny” (cena 6 zł), w którym przeczytamy m.in. o tym, czy w Polsce jest przestrzegana wolność religijna?; a także o prawdopodobnie najstarszym sanktuarium maryjnym w Europie. Do gazety jest dołączony kalendarz ścienny z Janem Pawłem II na 2020 rok; „Mały Gość Niedzielny” (5 zł) w którym m.in. lampion roratni do samodzielnego złożenia; „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł); najnowszy numer „Miłujcie się” (5 zł).
11. W zakrystii można już nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Mała świeca – 6 zł, duża – 13 zł. Od przyszłej niedzieli będą także do nabycia opłatki wigilijne.
12. Wójt Gminy Przemęt oraz proboszcz z Przemętu serdecznie zapraszają na koncert „Andrzejki w Niepodległej” w wykonaniu Orkiestry Sinfonietta Polonia, który odbędzie się w sobotę 30 listopada w kościele św. Jana Chrzciciela w Przemęcie o godz. 16:00. Wstęp wolny.