Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP - 08.12.2019 r.

1. Obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Podczas Mszy św. o godz.  11:00 – poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej. Przed kościołem zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
2. Grupa „AA” wraz z Sołtysem, Radą Sołecką i KGW Solec zapraszają dzisiaj na „Spotkanie z Mikołajem” o godz. 16:00 na Sali Wiejskiej w Solcu (w tym roku obowiązuje czapka Mikołaja na głowie!). W programie wspomnienia z działalności Grupy „AA”, zabawy z animatorkami, wizyta św. Mikołaja. Będzie bufet: kawa, ciasto, pierogi, barszcz, krokiety.
3. Roraty w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.30. Zapraszam serdecznie dzieci i dorosłych.
4. Przedświąteczne odwiedziny chorych w najbliższy wtorek 10. grudnia od godz. 8.00.

5. W środę po Mszy św. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy.
6. Biuro Parafialne czynne w poniedziałek i środę po Mszy św. o godz. 17.30.
7. Przypominam o akcji Caritas Archidiecezji Poznańskiej – „TYTKA CHARYTATYWNA”, można jeszcze wesprzeć najbardziej potrzebujących na Święta Bożego Narodzenia. Chodzi o napełnienie tytki produktami spożywczymi, środkami czystości itp. Artykuły te przynosimy do kościoła – do niedzieli 15. grudnia włącznie.
8. Za tydzień przypada trzecia niedziela miesiąca, a zatem składka zbierana w kościele będzie przeznaczona na dalsze potrzebne prace remontowe przy naszym kościele. Przed kościołem zbiórka do puszek na biedne kościoły w Polsce.
9. W przyszłą sobotę i niedzielę po Mszach św., młodzież z naszej Parafii będzie rozprowadzała wykonane przez siebie świąteczne pierniki. Zebrane pieniądze przeznaczymy na duszpasterstwo młodzieży.
10. Spotkanie Opłatkowe Strażaków Powiatu Wolsztyńskiego odbędzie się za tydzień w niedzielę 15. grudnia. O godz. 14:00 Msza św. w naszym kościele, a po niej spotkanie opłatkowe na Sali Wiejskiej w Solcu.
11. SPOWIEDŹ ADWENTOWA w naszej parafii z udziałem zaproszonych kapłanów, odbędzie się w poniedziałek 16 grudnia: ● przed południem od godz. 10.00-11.00 ● po południu od godz. 16.00-17.30.
12. Parafia nasza organizuje „zabawę karnawałową”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2020r. na Sali wiejskiej w Solcu. Początek o godz. 19:00. Cena od pary 180 zł. W trakcie zabawy rozprowadzać będziemy cegiełki na dalszy remont naszego kościoła. W związku z tym, tak jak przy festynie zwracam się z prośbą o pomoc. Potrzebne będą fanty i cisto. Gdyby ktoś mógł ofiarować blachę ciasta proszę o kontakt w zakrystii. Nagrody można także przynosić do zakrystii. Zabawę poprowadzi Zespół Muzyczny „TakTon”. Zapisy i wpłaty przyjmuje pani Ewa Adam w sklepie w Solcu. Proszę w miarę możliwości dokonać wpłat na zabawę jeszcze przed świętami.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Dorocie Kurpisz, Marii Prządka, Teresie Domagała.
14. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: nowy numer „Przewodnika Katolickiego” (cena 6 zł), w którym przeczytamy m.in. o tym, kim jest dzisiaj ksiądz dla młodego pokolenia; „Gość Niedzielny” (cena 6 zł), w którym m.in. historia domu Matki Bożej cudownie przeniesionego do Loreto, a także o początkach Wspólnoty Taize; „Mały Gość Niedzielny” (5 zł) w którym m.in. lampion roratni do samodzielnego złożenia; „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł); najnowszy numer „Miłujcie się” (5 zł) oraz kalendarz na rok 2020 (cena 3 zł).
15. W zakrystii można nabywać opłatki wigilijne oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Mała świeca – 6 zł, duża – 13 zł.