OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na III Niedzielę Adwentu 15.12.2019r.

1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, a zatem składka zbierana w kościele jest przeznaczona na dalsze potrzebne prace remontowe przy naszym kościele. Przed kościołem zbiórka do puszek na biedne kościoły w Polsce.
2. Młodzież z naszej Parafii rozprowadza dzisiaj wykonane przez siebie świąteczne pierniki. Zebrane pieniądze przeznaczymy na duszpasterstwo młodzieży.
3. Dzisiaj także Spotkanie Opłatkowe Strażaków Powiatu Wolsztyńskiego. O godz. 14:00 Msza św. w naszym kościele, a po niej spotkanie opłatkowe na Sali Wiejskiej w Solcu.
4. Roraty w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.30. Zapraszam serdecznie dzieci i dorosłych.

5. SPOWIEDŹ ADWENTOWA w naszej parafii z udziałem zaproszonych kapłanów, odbędzie się jutro w poniedziałek 16 grudnia: ● przed południem od godz. 10.00-11.00 ● po południu od godz. 16.00-17.30. Podobnie jak w ubiegłe lata bardzo proszę aby jak najwięcej osób skorzystało z tej możliwości spowiedzi i nie odkładało jej na ostatnie chwile przed Świętami, ponieważ będę pomagał w spowiadaniu w parafiach dekanatu wolsztyńskiego i w związku z tym, na Msze św. będę przyjeżdżał krótko przed ich rozpoczęciem. W najbliższym tygodniu będzie można jeszcze przystąpić do Spowiedzi: w środę 18 grudnia w Kębłowie w godzinach: 8.30-10.00; 10.30-11.30; 14.00-15.30; 16.00-17.00; w sobotę 21 grunia w Wolsztyńskiej Farze w godz. 8.45-10.00; 10.45-12.00; 14.00-15.00; 16.00-17.30.
6. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu tylko w poniedziałek po Mszy św. o godz. 17.30.
7. W środę po Mszy św. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy.
8. Parafia nasza organizuje „zabawę karnawałową”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2020r. na Sali wiejskiej w Solcu. Początek o godz. 19:00. Cena od pary 180 zł. W trakcie zabawy rozprowadzać będziemy cegiełki na dalszy remont naszego kościoła. W związku z tym, tak jak przy festynie zwracam się z prośbą o pomoc. Potrzebne będą fanty i cisto. Gdyby ktoś mógł ofiarować blachę ciasta proszę o kontakt w zakrystii. Nagrody można także przynosić do zakrystii. Zabawę poprowadzi Zespół Muzyczny „TakTon”. Zapisy i wpłaty przyjmuje pani Ewa Adam w sklepie w Solcu. Proszę w miarę możliwości dokonać wpłat na zabawę jeszcze przed świętami.
9. Msza św. pasterska we Wroniawach we wtorek 24 grudnia, czyli w Wigilię Bożego Narodzenia o godz. 21.00. W Solcu Nowym tradycyjna Pasterka o północy z 24 na 25 grudnia.
10. W środę 25 grudnia I Dzień Świąt Bożego Narodzenia. Msza św. w naszym kościele tylko o godz. 11.00; we Wroniawach o godz. 9.30.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne:
● za ofiary złożone na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Zebraliśmy 234 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
● dziękuję tym, którzy włączyli się w akcję Caritas Archidiecezji Poznańskiej – „TYTKA CHARYTATYWNA”. Przekazane dary zostaną teraz dostarczone ubogim rodzinom.
12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: nowy numer „Przewodnika Katolickiego” (cena 6 zł), w którym przeczytamy m.in. o tym, iż „przyszłość Kościoła jest w małych wspólnotach ludzi, którzy ukochali Chrystusa”; „Gość Niedzielny” (cena 6 zł), w którym m.in. o tym, jak kardynał Krajewski zamienił rzymski pałac w dom dla ubogich, a także o tym, jak rodziło się kapłańskie powołanie papieża Franciszka i o historycznych kłamstwach propagowanych przez młodych następców komunistycznych działaczy z okresu PRL; „Mały Gość Niedzielny” (5 zł) w którym m.in. lampion roratni do samodzielnego złożenia; „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł); najnowszy numer „Miłujcie się” (5 zł) oraz kalendarz na rok 2020 (cena 3 zł).
13. W zakrystii można nabywać opłatki wigilijne oraz małe świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (cena 6 zł).