Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu 22.12.2019r.

1. Młodzież z naszej Parafii rozprowadza dzisiaj wykonane przez siebie świąteczne pierniki. Zebrane pieniądze przeznaczymy na duszpasterstwo młodzieży.
2. Biuro Parafialne w tym tygodniu będzie nieczynne.
3. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia, Msza św. pasterska we Wroniawach o godz. 21.00. W Solcu Nowym tradycyjna Pasterka o północy z 24 na 25 grudnia.
4. W środę 25 grudnia I Dzień Świąt Bożego Narodzenia. Msza św. w naszym kościele o godz. 11.00; we Wroniawach o godz. 9.30.

5. W czwartek, w II Dzień Świąt Bożego Narodzenia obchodzić będziemy Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 8.00 i 11.00. Tego dnia przed kościołem zbierać będziemy ofiary na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu.
6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto Świętej Rodziny. Msze św. o godz. 8:00 i 11:00.
7.  We wtorek 31 grudnia przypada tradycyjny Sylwester i zakończenie roku cywilnego. Msza św. i nabożeństwo dziękczynno – błagalne o godz. 16:30. Zapraszam do wspólnego dziękczynienia za kończący się rok.
8. W minioną środę odbył się pogrzeb śp. Mariana Pawłowskiego z ul. Rzecznej w Solcu (przeżył 62 lata). Módlmy się w jego intencji – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …
9. Odwiedziny duszpasterskie, czyli kolędę rozpoczniemy w tym roku od piątku 27 grudnia (Borki, Solec, Solec Nowy). Plan kolędy jest wywieszony w gablocie oraz dostępny na stronie internetowej naszej Parafii.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Kamili i Julii Antowiak, Lucynie Przymuszała, Alicji Lorenz, Bernadecie Rzeźnik;
● dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszej świątyni do Świąt Bożego Narodzenia, także za ofiarowane choinki;
● za ofiary złożone na składkę gospodarczą. Zebraliśmy 2.658,60 zł. Serdeczne Bóg zapłać!;
11. Parafia nasza organizuje „zabawę karnawałową”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2020r. na Sali wiejskiej w Solcu. Początek o godz. 19:00. Cena od pary 180 zł. W trakcie zabawy rozprowadzać będziemy cegiełki na dalszy remont naszego kościoła. W związku z tym, tak jak przy festynie zwracam się z prośbą o pomoc. Potrzebne będą fanty i cisto. Gdyby ktoś mógł ofiarować blachę ciasta proszę o kontakt w zakrystii. Nagrody można także przynosić do zakrystii. Zabawę poprowadzi Zespół Muzyczny „TakTon”. Zapisy i wpłaty przyjmuje pani Ewa Adam w sklepie w Solcu. Proszę w miarę możliwości dokonać wpłat na zabawę jeszcze przed świętami.
12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki”, podwójny świąteczny numer z książeczką „5 minut z Bogiem. Modlitwy na każdy dzień stycznia” (10 zł); „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), najnowszy numer „Miłujcie się” (4 zł); podwójny świąteczny numer: „Gościa Niedzielnego” (10 zł) i dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” (5 zł). Jest także kalendarz na rok 2020 (cena 3 zł) oraz opłatki wigilijne