Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim - 05.01.2020 r.

1. Koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Dilerzy Miłości” z parafii pw. św. Józefa z Wolsztyna odbędzie się dzisiaj w niedzielę 5 stycznia o godz. 16:00 w kościele Miłosierdzia Bożego we Wroniawach. Serdecznie zapraszam!
2. Jutro w poniedziałek 6 stycznia obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. o godz. 8.00 i 11.00 oraz we Wroniawach o godz. 9:30. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy, które młodzież będzie rozprowadzać przy wejściu do kościoła. Przed kościołem zbiórka do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny.
3. Trwają odwiedziny duszpasterskie. Ofiary zebrane w czasie kolędy przeznaczymy na remont wnętrza naszego kościoła. Plan kolędy umieszczony jest w gablocie parafialnej i na stronie internetowej parafii – www.parafiasolec.pl

4. W tym tygodniu Msze św. w naszym kościele, w środę o godz. 17.30 oraz w piątek o godz. 9.00.
5. Biuro Parafialne w czasie Kolędy jest nieczynne. We wszelkich nagłych wypadkach proszę o bezpośredni kontakt ze mną.
6. Parafialna zabawa karnawałowa już w najbliższą sobotę 11 stycznia 2020 r. na Sali wiejskiej w Solcu. Początek o godz. 19.00. Cały dochód z zabawy i sprzedaży cegiełek przeznaczymy na remont wnętrza naszego kościoła. Potrzebne są jeszcze fanty. Dziękuję za już przyniesione nagrody i deklarację upieczenia ciasta. Fanty można przynosić na probostwo lub bezpośrednio na salę wiejską. Ciasto proszę przynosić na salę w Solcu w piątek wieczorem lub sobotę od godz. 14.00. Wpłaty na zabawę przyjmuje pani Ewa Adam w sklepie w Solcu.
7. Za tydzień obchodzić będziemy Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy okres Narodzenia Pańskiego.
8. W dniu 17.01.2020 (w piątek) od godz. 11:00 w Ośrodku Zdrowia w Mochach, przy ul. Wolsztyńskiej 12, odbędą się badania USG DOPPLER PRZEPŁYWÓW SZYJNYCH I KOŃCZYN DOLNYCH, USG TARCZYCY, USG NEREK, USG PŁUC, USG STAWÓW, USG PIERSI ORAZ ECHO SERCA. Badania są odpłatne. Cena jednego wynosi 55 zł. Bliższe informacje w Przychodni i na plakacie w gablocie.
  ● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne:
10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (6 zł), w którym przeczytamy m.in. o tym, jak dobrze przeżyć wizytę duszpasterską; „Miłujcie się” (5 zł); „Gość Niedzielny” (6 zł), w którym przeczytamy m.in. o Prymasie Tysiąclecia, który stale zachęcał, byśmy czuli wolę życia i wznosili się ponad przeciętność; a także o tym, dlaczego drożeje energia elektryczna i o przełomie w leczeniu chorób genetycznych. Dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł). Jest jeszcze  kalendarz na rok 2020 (cena 3 zł).