Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Chrztu Pańskiego - 12.01.2020 r.

1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Chrztu Pańskiego, która liturgicznie kończy w kościele okres Bożego Narodzenia.
2. Trwają odwiedziny duszpasterskie. Ofiary zebrane w czasie kolędy przeznaczymy na remont wnętrza naszego kościoła. Plan kolędy umieszczony jest w gablocie parafialnej i na stronie internetowej parafii – www.parafiasolec.pl
3. W tym tygodniu Msze św. w naszym kościele, w poniedziałek i środę o godz. 9:00 oraz w piątek o 17:30.

4. Biuro Parafialne w czasie Kolędy jest nieczynne. We wszelkich nagłych wypadkach proszę o bezpośredni kontakt ze mną.
5. Jak co roku, w dniach od 18 do 25 stycznia br., wraz z chrześcijanami na całym świecie, będziemy modlić się o jedność chrześcijan. Hasłem tegorocznego Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan są słowa: Życzliwymi bądźmy (por. Dz 28,2). Niechaj intencja jedności stanie się przedmiotem intensywnej modlitwy zarówno osobistej, jak i w czasie nabożeństw parafialnych.
6. Za tydzień przypada trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie składka przeznaczona będzie na dalsze potrzebne prace remontowe w naszym kościele.
7. W dniu 17.01.2020 (w piątek) od godz. 11:00 w Ośrodku Zdrowia w Mochach, przy ul. Wolsztyńskiej 12, odbędą się badania USG DOPPLER PRZEPŁYWÓW SZYJNYCH I KOŃCZYN DOLNYCH, USG TARCZYCY, USG NEREK, USG PŁUC, USG STAWÓW, USG PIERSI ORAZ ECHO SERCA. Badania są odpłatne. Cena jednego wynosi 55 zł. Bliższe informacje w Przychodni i na plakacie w gablocie.
  ● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Genowefie i Paulinie Żak, Julii i Magdalenie Żak, Mariannie Jędrzejczak, Barbarze Kaźmierczak;
  ● wszystkim, którzy wzięli udział w parafialnej zabawie karnawałowej oraz za ofiarowane ciasto i fanty.
9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (6 zł), w którym przeczytamy m.in. o tym, jak odpowiadać na przekłamywanie polskiej historii; „Miłujcie się” (5 zł); „Gość Niedzielny” (6 zł), w którym przeczytamy m.in. o tym, jak wychowywać wierzące dziecko i co zrobić, aby dorastające dzieci nie porzucały wiary; a także o tym, czym jest ideologia ekologizmu. Dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł). Jest jeszcze  kalendarz na rok 2020 (cena 3 zł).