Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Zwykłą - 26.01.2020 r.

1. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na naszą archidiecezjalną rozgłośnię radiową – „Radio Emaus”. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać!
2. W ramach przygotowania naszej Parafii do nawiedzenia przez Matkę Bożą w znaku Ikony Jasnogórskiej w najbliższy poniedziałek 27. stycznia o godz. 19.45 Różaniec Święty, Msza św. oraz Apel Jasnogórski. Przed Różańcem do koszyczka pod chórem można składać intencje do wspólnej modlitwy.
3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17:30. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przed Mszą św. do koszyczka w kruchcie kościoła.
4. Biuro Parafialne czynne w środę po Mszy św. o godz. 17:30.

5. W najbliższą sobotę 1 lutego kolejne Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca. O godz. 16.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec Święty i rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi oraz Msza św.
6. W niedzielę 2. lutego, obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego. Msza św. z błogosławieństwem świec w sobotę o godz. 17:30 oraz niedzielę o godz. 8:00 i 11:00. Tego dnia modlić się będziemy szczególnie za osoby konsekrowane. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby zakonów klauzurowych.
7. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej zapraszam w niedzielę 2. lutego wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 11:00 (przynosimy ze sobą świece).
8. Nawiedzenie Matki Bożej już za niecałe dwa miesiące, 14 i 15 marca. Zebranie wszystkich zainteresowanych pomocą w przygotowaniu i przeprowadzeniu nawiedzenia Matki Bożej w naszej parafii w środę 29. stycznia o godz. 19.30 na probostwie. Pomyślmy, jak możemy pięknie i godnie przyjąć Maryję. Pomyślmy o dniu wolnym, o zaproszeniu rodziny, o dekoracjach, ale także o postanowieniach. Do skarbony w kruchcie można składać ofiary na przygotowanie naszej świątyni do Nawiedzenia.
 ● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Hannie Lepka, Halinie Skrzypczak, Magdalenie Łukaszewskiej, Irenie Żok;
 ● za ofiary złożone na składkę gospodarczą. Zebraliśmy 2.773,09 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” z książeczką „5 minut z Bogiem. Modlitwy na każdy dzień lutego” (6 zł), w którym przeczytamy m.in. o tym, jak czytać Biblię, aby zmieniała ona nasze życie; „Miłujcie się” (5 zł); „Gość Niedzielny” (6 zł), w którym przeczytamy m.in. o inicjatywie papieża Franciszka dotyczącej ustanowienia Niedzieli Słowa Bożego; a także przeczytamy słowa papieży, wygłoszone na terenie obozu Auschwitz, odpowiadające na pytanie, jak mogło dojść do  takiego ludobójstwa. Dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” (5 zł) – numer na ferie oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł).