Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną - 17.05.2020 r.

1. Dzisiaj przypada trzecia niedziela miesiąca. W związku z tym składka przeznaczona jest na pokrycie kosztów założonej w lutym w naszym kościele instalacji multimedialnej (koszt 13.500 zł), za którą jeszcze nie zapłaciłem z uwagi na sytuację epidemii, która nas dotknęła. Z uwagi na ograniczoną liczę osób w kościele, ofiary można także przekazywać na konto parafialne: BS Wschowa   44 8669 0001 0041 2018 2000 0001. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!
2. Nadal obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej.
3. Zgodnie z nowymi obowiązującymi przepisami na czas epidemii, od niedzieli 17 maja w Mszach św. oraz we wszystkich nabożeństwach w kościele może uczestniczyć 1 osoba na każde 10 m2 powierzchni. W naszej świątyni może znajdować się 25 osób. Dodatkowo obowiązkowa jest dla wszystkich maska na nos i usta.
4. W dalszym ciągu ks. Arcybiskup rekomenduje przyjmowanie Komunii św. na rękę. Osoby, które pragną przyjąć Komunię św. do ust, mogą uczynić to po zakończeniu rozdzielania jej wiernym przyjmującym Komunię św. na rękę. Jak poprawnie przyjmować Komunię Świętą na rękę pokazuje filmik na: https://www.youtube.com/watch?v=AkxsKesRr3Y
5. Kościół pozostaje otwarty na indywidualną modlitwę: w niedziele od 12.00 do 18.00 oraz w dni powszednie od 9.00 do 17.00.

6. Każda Msza św. jest transmitowana z naszego kościoła na naszym parafialnym FB:    https://pl-pl.facebook.com/pages/category/Religious-Organization/Parafia-pw-Matki-Boskiej-Cz%C4%99stochowskiej-w-Solcu-Nowym-698938593570768/
7. Nadal zachęcam do modlitwy różańcowej w domach, w łączności ze wszystkimi kapłanami, każdego dnia o 20.30, w intencji ustania epidemii, o łaskę zdrowia, za posługujących chorym i pokój serc, a także o deszcz.
8. W poniedziałek 18 maja przypada 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II.
9. Nabożeństwa Majowe po każdej Mszy św. W niedziele po Mszy o godz. 11.00.
10. Spowiedź Święta pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
11. Za tydzień w niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
12. Na prośbę wielu narzeczonych, w wolsztyńskiej Farze będzie zorganizowana Katecheza przedmałżeńska, w terminie od 25 do 29 maja 2020 r., codziennie o godz. 19.00.
13. Biuro Parafialne jest nieczynne. W sprawach pilnych zapraszam po Mszach świętych, bądź kontakt telefoniczny (tel.: 601381160). Można także napisać online: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
14. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński: Tomasz Jodko z par. pw. M. B. Częstochowskiej w Solcu Nowym i Lidia Magdalena Szubert z par. pw. M. B. Częstochowskiej w Solcu Nowym oraz Piotr Banach z par. pw. M. B. Częstochowskiej w Solcu Nowym i Irena Ewa Buła z par. pw. M. B. Częstochowskiej w Solcu Nowym. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest poinformować o tym w biurze parafialnym.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Magdalenie i Wojciechowi Rakowskim, Monice Hajduk;
● za ofiary na daninę diecezjalną i potrzeby naszego kościoła, także te przekazane na konto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać!
16. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik katolicki” (cena 6 zł), „Gość Niedzielny” (cena 6 zł) i dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” (5 zł).