Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 24.05.2020 r.

1. Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
2. Nadal obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej.
3. Zgodnie z przepisami w Mszach św. oraz we wszystkich nabożeństwach w kościele może uczestniczyć 1 osoba na każde 10 m2 powierzchni. W naszej świątyni może znajdować się 25 osób. Dodatkowo obowiązkowa jest dla wszystkich maska na nos i usta.
4. W dalszym ciągu ks. Arcybiskup rekomenduje przyjmowanie Komunii św. na rękę. Osoby, które pragną przyjąć Komunię św. do ust, mogą uczynić to po zakończeniu rozdzielania jej wiernym przyjmującym Komunię św. na rękę. Jak poprawnie przyjmować Komunię Świętą na rękę pokazuje filmik na: https://www.youtube.com/watch?v=AkxsKesRr3Y

5. Kościół pozostaje otwarty na indywidualną modlitwę: w niedziele od 12.00 do 18.00 oraz w dni powszednie od 9.00 do 17.00.
6. Każda Msza św. jest transmitowana z naszego kościoła na naszym parafialnym FB:    https://pl-pl.facebook.com/pages/category/Religious-Organization/Parafia-pw-Matki-Boskiej-Cz%C4%99stochowskiej-w-Solcu-Nowym-698938593570768/
7. Nadal zachęcam do modlitwy różańcowej w domach, w łączności ze wszystkimi kapłanami, każdego dnia o 20.30, w intencji ustania epidemii, o łaskę zdrowia, za posługujących chorym i pokój serc, a także o deszcz.
8. Nabożeństwa Majowe po każdej Mszy św. W niedziele po Mszy o godz. 11.00.
9. Spowiedź Święta pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
10. We wtorek obchodzić będziemy Dzień Matki. Z uwagi na epidemię i zakaz zgromadzeń nie będzie Mszy św. przy grocie Matki Bożej na Borkach. Zapraszam tego dnia do wspólnej modlitwy za nasze żyjące i zmarłe mamy w kościele o godz. 17.30.
11. W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Modlitwy przygotowujące nas do tej uroczystości odmawiać będziemy w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.30.
12. Katecheza przedmałżeńska w wolsztyńskiej Farze od 25 do 29 maja 2020 r., codziennie o godz. 19.00.
13. Biuro Parafialne jest nieczynne. W sprawach pilnych zapraszam po Mszach świętych, bądź kontakt telefoniczny (tel.: 601381160).
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Elżbiecie Boguckiej, Gertrudzie i Katarzynie Kryś, Bogumile i Natalii Kryś;
● rodzicom dzieci komunijnych za ofiarowany komplet obrusów maryjnych;
● za ofiary złożone na składkę gospodarczą w kościele i na konto. Zebraliśmy 1907 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
● za ofiary na daninę diecezjalną i potrzeby naszego kościoła, także te przekazane na konto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać!
14. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik katolicki” (cena 6 zł), „Gość Niedzielny” (cena 6 zł) i dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” (5 zł).