Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 07.06.2020 r.

1. Obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i Święto Dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad nami i całym światem. Przed kościołem zbiórka ofiar na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
2. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie po Mszach św., w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00.
3. Odwiedziny dla zgłoszonych chorych w najbliższy piątek od godz. 8.00.
4. W środę po Mszy św. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy w połączeniu z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przed Mszą św. do koszyczka w kruchcie kościoła.
5. Biuro Parafialne w tym tygodniu nieczynne. W pilnych sprawach proszę o kontakt po Mszy św.

6. W najbliższy czwartek 11. czerwca obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. z tej uroczystości w środę o godz. 17.30 oraz w czwartek o godz. 8.00 i 12.00. Z uwagi na trwającą epidemię i ograniczenia sanitarne, w tym roku nie będzie procesji ulicami wiosek. Będzie natomiast procesja eucharystyczna wokół kościoła, bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12.00. W procesji pójdziemy bez baldachimu, można nieść sztandary. Ponieważ nie chcę narażać dzieci, dlatego kwiatki jeśli będą chciały niech sypią tylko dziewczynki, które przystąpią w tym roku do I Komunii Świętej. Proszę w czasie procesji zachować dystans i założyć maseczki. Proszę mimo wszystko o wywieszenie flag na naszych domach. Tego dnia Msza św. i procesja przy kościele we Wroniawach o godz. 9.30.
7. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński: Mariusz Merda z par. pw. M. B. Częstochowskiej w Solcu Nowym i Małgorzata Merda z par. pw. M. B. Częstochowskiej w Solcu Nowym. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest poinformować o tym w biurze parafialnym.
8. W miniony czwartek zmarł śp. Jan Klabinski z ul. Wolsztyńskiej w Solcu (przeżył 71 lat). Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 8 czerwca: o godz. 10.30 Różaniec w kościele, o 11.00 Msza św. pogrzebowa i po jej zakończeniu pogrzeb na cmentarzu w Kębłowie. Módlmy się w jego intencji – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
9. Zgodnie z przepisami państwowymi został zniesiony limit uczestników zgromadzeń liturgicznych w kościele (obowiązkowe pozostaje zakrywanie twarzy maseczką przez uczestników liturgii według dotychczasowych zasad oraz zachowanie bezpiecznego dystansu). Zniesienie liczby uczestników dotyczy także pogrzebów. Obowiązują nadal dotychczasowe zasady dotyczące bezpieczeństwa i higieny.
10. W dalszym ciągu ks. Arcybiskup rekomenduje przyjmowanie Komunii św. na rękę. Osoby, które pragną przyjąć Komunię św. do ust, mogą uczynić to po zakończeniu rozdzielania jej wiernym przyjmującym Komunię św. na rękę. Jak poprawnie przyjmować Komunię Świętą na rękę pokazuje filmik na: https://www.youtube.com/watch?v=AkxsKesRr3Y
11. Od dzisiejszej niedzieli obowiązuje już tylko dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej dla osób w podeszłym wieku i kobiet w stanie błogosławionym, osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.) oraz osób, które czują wielką obawę przed zarażeniem.
12. Przypominam, że Ks. Arcybiskup przedłużył czas Komunii wielkanocnej w Archidiecezji Poznańskiej do Święta Podwyższenia Krzyża Świętego, tj. do dnia 14 września 2020 roku.
13. Kościół pozostaje otwarty na indywidualną modlitwę: w niedziele od 12.00 do 18.00 oraz w dni powszednie od 9.00 do 17.00.
14. Msza św. będą transmitowane na parafialnym FB tylko w niedzielę:    https://pl-pl.facebook.com/pages/category/Religious-Organization/Parafia-pw-Matki-Boskiej-Cz%C4%99stochowskiej-w-Solcu-Nowym-698938593570768/
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Iwonie Kawka, Amelii Kruk, Kamili Kaźmierczak, Małgorzacie Waligóra;
● za ofiary na daninę diecezjalną i potrzeby naszego kościoła, także te przekazane na konto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać!
16. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik katolicki” z książeczką „5 minut z Bogiem. Modlitwy na każdy dzień czerwca” (cena 6 zł), „Gość Niedzielny” (cena 6 zł) i dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” (5 zł) i „Mały Przewodnik Katolicki” (cena 5,90 zł).