Ogłoszenia duszpasterskie na XI Niedzielę Zwykłą - 14.06.2020 r.

1. W oktawie Bożego Ciała Msze św. z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 17.30; we Wroniawach o godz. 19.00. Proszę w czasie procesji zachować dystans i założyć maseczki.
2. Nabożeństwa czerwcowe po Mszach św. o godz. 17.30, a w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00.
3. W środę po Mszy św. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy w połączeniu z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przed Mszą św. do koszyczka w kruchcie kościoła.

4. Z uwagi na Oktawę Bożego Ciała i codzienne Msze św. także we Wroniawach, Biuro Parafialne w tym tygodniu będzie nieczynne.
5. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Po mszy św. procesja wokół kościoła. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
6. W najbliższą sobotę 20. czerwca dziewięcioro dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej przystąpi do I Komunii Świętej podczas Mszy św. o godz. 11.00. Proszę Parafian o modlitwę w intencji tych dzieci oraz ich bliskich. Próby dla tych dzieci odbędą się dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 oraz we wtorek o godz. 16.00. Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych w środę 17. czerwca o godz. 16.00.
7. Za tydzień przypada trzecia niedziela miesiąca. Składka przeznaczona będzie w dalszym ciągu na pokrycie kosztów założonej w lutym w naszym kościele instalacji multimedialnej. Przed kościołem za tydzień zbierać będziemy ofiary na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu.
8. Przypominam, że nie obowiązuje już limit uczestników zgromadzeń liturgicznych w kościele (obowiązkowe pozostaje zakrywanie twarzy maseczką przez uczestników liturgii według dotychczasowych zasad oraz zachowanie bezpiecznego dystansu).
9. Dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej dotyczy tylko osób w podeszłym wieku i kobiet w stanie błogosławionym, osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.) oraz osób, które czują wielką obawę przed zarażeniem.
10. W dalszym ciągu ks. Arcybiskup rekomenduje przyjmowanie Komunii św. na rękę. Osoby, które pragną przyjąć Komunię św. do ust, mogą uczynić to po zakończeniu rozdzielania jej wiernym przyjmującym Komunię św. na rękę. Jak poprawnie przyjmować Komunię Świętą na rękę pokazuje filmik na: https://www.youtube.com/watch?v=AkxsKesRr3Y
11. Przypominam, że Ks. Arcybiskup przedłużył czas Komunii wielkanocnej w Archidiecezji Poznańskiej do Święta Podwyższenia Krzyża Świętego, tj. do dnia 14 września 2020 roku.
12. Kościół pozostaje otwarty na indywidualną modlitwę: w niedziele od 12.00 do 18.00 oraz w dni powszednie od 9.00 do 17.00.
13. Msza św. są transmitowane na parafialnym FB tylko w niedzielę.
● rodzicom dzieci z klasy II Szkoły Podstawowej za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz umycie okien;
● za ofiary na daninę diecezjalną i potrzeby naszego kościoła. Serdeczne Bóg zapłać!
15. Przy wyjściu z kościoła do nabycia: „Przewodnik katolicki” (cena 6 zł), „Gość Niedzielny” (cena 6 zł) i dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” (5 zł) i „Mały Przewodnik Katolicki” (cena 5,90 zł).