Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu – 06.03.2016 r.

1. W naszej Parafii rozpoczynamy czas Rekolekcji Wielkopostnych. W niedzielę nauki rekolekcyjne podczas Mszy św. Od poniedziałku do środy podczas Mszy św. o godz. 17.30. Rekolekcje prowadzi ks. Marcin Głowiński, referent diecezjalny do spraw katechizacji. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian i proszę o modlitwę w intencji ks. Rekolekcjonisty i naszej Parafii!
2. We wtorek 8. marca od godz. 15.30 do 16.30 na probostwie w Solcu Nowym będzie można odbierać alby dla dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej.
3. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu tylko w czwartek od godz. 16.30 do 17.30.

4. Przedświąteczne odwiedziny chorych ze Spowiedzią i Komunią św. w czwartek 10. marca od godz. 8.00.
5. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00; Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.
6. Wielkopostna Spowiedź Święta z udziałem zaproszonych kapłanów odbędzie się w naszym kościele we wtorek 15. marca:
  ● przed południem od godz. 10.00 do 11.00
  ● po południu od godz. 16.00 do 17.30.
7. W zakrystii jest wyłożona lista na którą mogą zapisywać się te rodziny, które chciałyby przyjąć do swych domów pielgrzymów ze Światowych Dni Młodzieży w terminie 20.07-23.07.2016.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Irenie Żok, Gabrieli i Zenonowi Nowackim, Danielowi Wróblowi, Halinie Skrzypczak;
● kolejnym 15. rodzinom za złożoną Daninę Diecezjalną;
● za ofiary na kwiaty do Groby Pańskiego: III Róży Żywego Różańca z Solca oraz mieszkańcom Solca Nowego;
● za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby misji świętych. Zebraliśmy 84,20 zł.
9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki”, „Miłujcie się”. W zakrystii można nabyć paschaliki Caritas na stół wielkanocny w cenie 7 zł.
10. Dwa zaproszenia:
● do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Wyruszamy w ciszy i samotności na całonocną 42 km wędrówkę z Wolsztyna do Zbąszynia. Zdani na siebie i własne siły rozważamy 14 stacji męki Jezusa. Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się 18. marca Mszą św. w kościele pw. NMP Niepokalanie Poczętej w Wolsztynie o godz. 20.00. Wszelkie informacje i zapisy na stronie www.edk.org.pl.
● do udziału w charytatywnym rajdzie rowerowym „Bycza Góra” – start 20.03.2016 o godz. 11.00 w Nowej Dąbrowie. Cały dochód z rajdu będzie przeznaczony na pomocy Adasiowi Wicie, który ma 3 latka i wymaga codziennej rehabilitacji. Miłośnicy rowerów mają do wyboru dwie trasy: rajd rodzinny (dystans 10 km) – cena 15 zł i maraton MTB (dystans 30 km) – cena 40 zł.  Więcej informacji i zapisy na stronie https://plus-timing.pl/zloszenia/MTB-Bycza_Gora-2016 lub na Facebooku: www.facebook.com/mtbbyczagora.