Ogłoszenia duszpasterskie na XIV Niedzielę Zwykłą - 03.07.2016 r.

1. Przypominam, iż od 1 lipca, przez okres wakacji Msze św. w naszym kościele w środę, piątek i sobotę o godz. 17.00;  w niedzielę o godz. 8.00 i 11.00.
2. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a także chwila Adoracji Najświętszego sakramentu z racji I środy miesiąca.
3. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w czwartek 7 lipca od godz. 8.00.

4. W dniach od 20 do 23 lipca 2016 r. gościć będziemy w naszej parafii i we Wroniawach grupę ok. 50 młodych Francuzów wraz z księdzem. Dziękuję tym, którzy zadeklarowali gotowość przyjęcia pielgrzymów pod swój dach. Spotkanie dla tych rodzin odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00.
5. Spotkanie dla młodzieży zaangażowanej w przygotowanie Światowych Dni Młodzieży w naszej parafii odbędzie się w środę 6 lipca o godz. 19.00 na probostwie w Solcu Nowym.
6. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie od 4 do 12 listopada 2016 r. (cena 3400 zł + 100 $). Więcej informacji w zakrystii po Mszach św. lub biurze parafialnym.
7. Festyn Parafialny przy naszym kościele odbędzie się w niedzielę 7 sierpnia. Proszę Parafian o pomoc w kwestii fantów. Cały ewentualny dochód z festynu przeznaczony będzie na pokrycie długu związane z remontem dachu naszego kościoła.
8. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński: Dawid Kornel Nowaczyk z par. pw. NMP Wniebowziętej w Kopanicy i Żaneta Przymuszała z par. pw. M. B. Częstochowskiej w Solcu Nowym. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
9. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Iwonie Kawka, Arturowi Kaźmierczakowi, Małgorzacie Waligórze.
10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia „Przewodnik Katolicki” (5 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” (7,90 zł) i nowy numer gazety „Miłujcie się” (4 zł). W zakrystii lub u ministrantów można także nabyć płytę DVD – „Poznaj najstarsze Biskupstwo w Polsce. Archidiecezja Poznańska” (cena 3 zł). Film opowiada w bardzo ciekawy sposób o historii i obecnym życiu naszego Poznańskiego Kościoła. Zachęcam do zakupu. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na potrzeby Caritas Archidiecezji Poznańskiej.