Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 01.01.2017 r.

1. Z okazji rozpoczęcia Nowego Roku Pańskiego 2017 pragnę złożyć wszystkim Parafianom oraz Gościom najserdeczniejsze życzenia. Wyrażę je słowami pięknego błogosławieństwa zawartego w Księdze Liczb: „Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem” (Lb 6).
2. Dzisiaj przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Pokoju. Msze św. w naszym kościele o godz. 11.00 i 16.00. We Wroniawach o godz. 9.30 i 18.00.

3. W piątek 6 stycznia obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. tak jak w niedzielę o godz. 8.00 i 11.00 oraz w Wigilię Uroczystości, czyli w czwartek 5 stycznia o godz. 17.30. W czasie Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy, które młodzież będzie rozprowadzać przy wejściu do kościoła. Dochód ze sprzedaży kadzidła i kredy przeznaczymy na wakacyjny wyjazd dla młodzieży.
4. W Uroczystość Trzech Króli przypada także I piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi Świętej tylko przed Mszą Św. w czwartek i piątek.
5. Parafialna zabawa karnawałowa już w najbliższy piątek 6 stycznia 2017r. na Sali wiejskiej w Solcu. Początek o godz. 18.00. Cały dochód z zabawy i sprzedaży cegiełek przeznaczymy na dalszą spłatę długu związanego z remontem dachu kościoła. Potrzebne są jeszcze fanty i ciasto. Dziękuję za już przyniesione nagrody deklarację upieczenia ciasta. Fanty można przynosić na probostwo lub bezpośrednio na salę wiejską. Placek proszę przynosić na salę w Solcu w czwartek wieczorem lub piątek od godz. 14.00. Wpłaty na zabawę przyjmuje pani Ewa Adam w sklepie w Solcu.
6. W sobotę 7 stycznia rozpoczniemy w naszej Parafii Odwiedziny Duszpasterskie, czyli Kolędę. Plan kolędy umieszczony jest w Internecie i w gablocie. W tym roku wyjątkowo kolędował będzie w naszej parafii dobrze znany większości Parafian, były nasz proboszcz ks. kanonik Ludwik Maćkowiak, obecnie emerytowany proboszcz w Pudliszkach.
7. W związku z Kolędą, Msze św. w naszym kościele w tygodniu: w środę i piątek o godz. 9.00. Do 19 stycznia włącznie nie będzie w tygodniu Mszy św. wieczornych, z wyjątkiem świąt i uroczystości. W soboty i niedziele Msze św. bez zmian.
8. Biuro Parafialne w czasie Kolędy będzie nieczynne. We wszelkich nagłych wypadkach proszę o bezpośredni kontakt ze mną.
 ● dziękuję za ofiary zebrane na potrzeby KUL i Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu. Zebraliśmy 271 zł.;
 ● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Marioli Zielińskiej, Annie, Oliwii i Miłoszowi Adam. Jednocześnie bardzo dziękuję mieszkańcom Solca Nowego za sprzątanie kościoła w ostatnim czasie i proszę o dalsze sprzątanie mieszkańców Borek.
10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (6,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł).