Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI Niedzielę Zwykłą - 01.10.2017 r.

1. W naszej parafii gościmy dzisiaj ks. dr Mirosława Tykfera, redaktora naczelnego „Przewodnika Katolickiego”.
2. Modlitwa różańcowa w kościele - w poniedziałek i środę po Mszy św. o godz. 17.30; w piątek i sobotę o godz. 17.00; w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Różaniec na Sali w Solcu od poniedziałku do piątku o godz. 17.30. Dzieci zapraszam dodatkowo na modlitwę różańcową w każdy piątek o godz. 16.30 w kościele.

3. W październiku Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawiać będziemy w środy o godz. 17.15.
4. Biuro Parafialne czynne w poniedziałek i środę po Mszy św. i Różańcu o godz. 17.30.
5. W tym tygodniu przypada I środa i piątek miesiąca. W związku z tym: Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą różańcową w środę po Mszy św. o godz. 17.30; Spowiedź św. przed każdą Mszą św., a w piątek od godz. 16.30 – 17.30; w czwartek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00.
6. W najbliższą sobotę kolejne Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca. To zarazem wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. O godz. 16.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec Święty i rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi oraz Msza św. Tego dnia organizowana jest w Polsce akcja pod nazwą „Różaniec do granic”. Jak piszą organizatorzy: „Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nie raz potrafił zmienić bieg historii (…). Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową. Dlatego wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej. Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata. Zapraszamy wszystkich na wielką modlitwę „Do Granic” Polski, modlitwę do granic naszych możliwości, naszych lęków, naszych pragnień. Poza granicę komfortu, codzienności i naszych przyzwyczajeń”. Więcej informacji w Internecie na stronie: www.rozaniecdogranic.pl
Serdecznie zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej w sobotę o godz. 16.45.
7. Za tydzień w niedzielę 8 października przeżywać będziemy XVII Dzień Papieski pod hasłem – „Idźmy naprzód z nadzieją”. Przed kościołem młodzież zbierać będzie ofiary do puszek na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Grażynie Wolnik, Renacie Mehr, Waldemarowi Bielickiemu oraz Magdalenie Baer, Joannie Winiarz i Danucie Mehr.
● wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przeżycia wizytacji biskupiej w naszej parafii.
9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł). W „Przewodniku Katolickim” m.in. ciekawy artykuł o niewysłuchanej modlitwie: choć synek Anny nie wyzdrowiał, to nie czuła się ani opuszczona, ani oszukana.
10. W dniu 13.10.2017 (piątek) od godz. 14:00 w Ośrodku Zdrowia – Mochy, ul. Wolsztyńska 12, odbędą się badania USG DOPPLER PRZEPŁYWÓW SZYJNYCH I KOŃCZYN DOLNYCH, USG NEREK, USG PŁUC, USG STAWÓW, USG PIERSI ORAZ ECHO SERCA. Badania są odpłatne i cena jednego badania wynosi 55 zł. Więcej informacji w przychodni.