Ogłoszenia duszpasterskie na XXXI Niedzielę Zwykłą - 05.11.2017 r.

1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30. Intencje do wspólnej modlitwy można składać w środę przed Mszą św. do koszyczka pod chórem.
2. Biuro Parafialne będzie czynne w tym tygodniu w środę po Mszy św. o godz. 17.30.

3. Jeszcze do 8 listopada włącznie można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza grzebalnego i zmówienie tam, choćby myślnej, modlitwy w intencji zmarłych.
4. Za wszystkich naszych bliskich zmarłych modlić się będziemy w Solcu na Sali Wiejskiej w poniedziałek 6 listopada podczas Mszy św. o godz. 10.00.
5. Za naszych bliskich zmarłych modlimy się w tzw. „wymieniankach” w łączności z sobotnimi i niedzielnymi Mszami świętymi. Kartki na wymienianki są wyłożone pod chórem. Można je składać do skrzynki ustawionej w wejściu do kościoła.
6. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w najbliższy czwartek od godz. 8.00.
7. W sobotę 11 listopada przypada Święto Niepodległości. Msza św. w naszym kościele, jak zawsze w sobotę o godz. 17.30. Składka przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Świętej. Nie zapomnijmy w tym dniu wywiesić naszej narodowej flagi.
8. Za tydzień w niedzielę przeżywać będziemy IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dzień ten będzie ponownie poświęcony sytuacji chrześcijan w Iraku. Chciejmy wspierać prześladowanych chrześcijan naszą modlitwą i materialnym darem. Przed kościołem w sobotę i niedzielę zbierać będziemy ofiary na ten cel.
9. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej i ich Rodziców odbędzie się w najbliższą niedzielę 12 listopada po Mszy św. o godz. 11.00.
10. Już dzisiaj informuję, iż pierwsze spotkanie przygotowujące do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania dla młodzieży z VII klasy Szkoły Podstawowej i II klasy Gimnazjum odbędzie się w środę 15 listopada o godz. 19.00 w salce na probostwie.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Marii Piskorskiej, Marzenie i Adrianowi Piskorskim, Danucie Inda, Halinie Jońca, Justynie Surma-Śmidoda;
● za przygotowanie na naszym cmentarzu miejsca na odprawienie Mszy św. w Uroczystość Wszystkich Świętych oraz za użyczenie prądu; wszystkim za pobożne uczestnictwo w Eucharystii;
 ● za ofiary złożone na utrzymanie cmentarza – zebraliśmy 1.451,25 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł) ), a także kalendarz na rok 2018 wydany przez Archiwum Archidiecezjalne (cena 3 zł). W zakrystii można nabyć książeczkę pt.: „Wszystko o Eucharystii” (cena 10 zł).