Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII Niedzielę Zwykłą - 19.11.2017 r.

1. "Kto zamierza kochać tak, jak kochał Jezus, powinien postępować zgodnie z Jego przykładem, i to przede wszystkim wtedy, kiedy jest wezwany do okazania miłości ubogim” - napisał w swoim orędziu na I Światowy Dzień Ubogich papież Franciszek. W tym roku po raz pierwszy w dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Nie miłujmy słowem, ale czynem”. Dzień ten ma nas uczulić na ubogich, często ukrytych, samotnych, w wielu przypadkach żyjących także obok nas. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, a także w miarę możliwości starajmy się pomóc poprzez konkretną posługę wobec nich.
2. Dzisiaj przypada trzecia niedziela miesiąca, a zatem składka zbierana w kościele jest przeznaczona na dalsze potrzebne prace przy naszym kościele. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!

3. Przypominam, iż w związku z jubileuszem młodzieżowego chóru ICHTHYS we Wroniawach, Msze św. w niedzielę w naszym kościele o godz. 8.00 i wyjątkowo o 9.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.00. We Wroniawach Msza św. o godz. 11.00.
4. Od poniedziałku do czwartku będę przebywał na badaniach w szpitalu. W czasie mojej nieobecności będą mnie zastępować Ojcowie Oblaci z Obry. We wszelkich nagłych wypadkach proszę kontaktować się z ks. prob. Józefem Wachowiakiem z Gościeszyna (nr telefonu 68 384 33 24). W tym tygodniu Biuro Parafialne będzie nieczynne.
5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30.
6. Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej odbędzie się w czwartek 23 listopada o godz. 18.00 na Sali Wiejskiej w Solcu.
7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.  Niedziela ta kończy rok liturgiczny.
8. Za naszych bliskich zmarłych modlimy się w tzw. „wymieniankach” w łączności z sobotnimi i niedzielnymi Mszami świętymi. Kartki na wymienianki są wyłożone pod chórem. Można je składać jeszcze dzisiaj do skrzynki ustawionej w kruchcie kościoła.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Aleksandrze Michalewicz, Annie i Karolowi Górniaczykom, Karolowi Szymenderze, Agnieszce Koczorowskiej;
● bardzo dziękuję za ofiary złożone na pomoc dla prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy prze kościołem 481,10 zł. Bóg zapłać!
10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł) ), kalendarz na rok 2018 wydany przez Archiwum Archidiecezjalne (cena 3 zł); w zakrystii książeczkę pt.: „Wszystko o Eucharystii” (cena 10 zł). W „Przewodniku Katolickim” przeczytać możemy m.in. o tym, dlaczego papież Franciszek ustanowił Światowy Dzień Ubogich i jak go obchodzić.
11. W dniu 20.11.2017 w Centrum Medycznym, ul. Jagiellońska 22A w Przemęcie w godzinach od 14.00 do 16.00 odbędą się badania wzroku oraz pomiaru ciśnienia śródgałkowego dla mieszkańców Gminy Przemęt. Zapisy telefonicznie 65 549 06 24. Koszt badania komputerowego – 5 zł; pomiaru ciśnienia śródgałkowego – 10 zł (badanie dodatkowe). Zapisy będą prowadzone do dnia 20.11.2017. Podczas badania istnieje możliwość zapisania się na konsultacje okulistyczną oraz zamówienia okularów korekcyjnych. Badanie przeznaczone jest dla osób powyżej 16-go roku życia.